Kalbimiz Cüneyt Çakır’la

Dört yılda bir yapılan ve bizi futbola doyuran dünya kupası bu yazın Brezilya’da yapılacak. Futbolseverlerin gözü kulağı orada olacak. En büyük üzüntümüz de bizim, milli takım olarak orada olamamız. Takım olarak orada olamasak da biz orada olacağız. Kırk yıl aradan sonra büyük bir mutluluğu yaşıyoruz.

cüneyt1974 yılında Batı Almanya’da düzenlenen dünya kupasında Doğan Babacan, dünya kupalarında maç yöneten ilk Türk hakem olmuştu. Ardından uzun yıllar bekledik böyle bir başarıyı. Bir türlü gelmedi beklenen başarı. Sonra Cüneyt Çakır çıktı. Herkes bekliyordu ondan böyle bir başarıyı. Ülkemizde yönettiği maçlarda bazen eleştirilse de dünya arenasında yönettiği maçlarda futbol ve hakem otoritelerinden tam not alıyordu. Biz boşuna dememiştik ona Collina Cüneyt Çakır diye.

Cüneyt Çakır tam kırk yıl aradan sonra dünya kupasında maç yönetecek ikinci hakemimiz olacak. Yardımcılıklarını ise Tarık Ongun ve Bahattin Duran yapacak. Bu yaz sadece Cüneyt Çakır için bile bu dünya kupası seyredilir. (Laf aramızda bize de bahane çıktı.) Kalbimiz Cüneyt Çakır’la Brezilya’da atacak.

Dünya kupasında Cüneyt Çakır’ın yanında aşağıda isimlerini vereceğim hakemler görev yapacak:

BRYCH Felix (Almanya), ERIKSSON Jonas (İsveç), KUIPERS Bjorn (Hollanda), MAZIC Milorad (Sırbistan), OLİVEIRA ALVES GARCİA Pedro Proença (Portekiz), RIZZOLI Nicola (İtalya), VELASCO CARBALLO Carlos (İspanya), WEBB Howard Melton  (İngiltere), MOEN Svein Oddvar (Norveç), IRMATOV Ravshan (Özbekistan), NISHIMURA Yuichi  (Japonya), SHUKRALLA Nawaf Abdulla Ghayyath (Bahreyn), WILLIAMS Benjamin Jon (Avustralya), DOUE Noumandiez Desire  (Fildişi Sahilleri), GASSAMA Bakary Papa (Gambiya), HAIMOUDI Djamel (Cezayir), AGUILAR CHICAS Joel Antonio (El Salvador), GEIGER Mark (Amerika), RODRIGUEZ MORENO Marco Antonio (Meksika), OSSES ZENCOVICH Enrique Roberto (Şili), PITANA Nestor Fabian (Arjantin), ROLDAN PEREZ Wilmar Alexander (Kolombiya), RICCI Sandro Meira (Brezilya), VERA RODRIGUEZ Carlos Alfredo (Ekvador) ve O’LEARY Peter (Yeni Zelanda)

 

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir