Karrimor Leopard Çanta İncelemesi

Doğada zaman geçiren herkesin en önemli malzemelerinden biri olan sırt çantası incelemelerine devam ediyoruz. Daha önceden incelediğimiz Deuter Aircontact Pro ve Timberline Elan markalı çantalardan sonra şimdi sırada İngiltere menşeili bir firma olan Karrimor’un ürettiği Leopard modeli var.

Çantanın kağıt üstündeki teknik özellikleri şu şekilde verilmiş:

Karrimor LeopardHacim: 65+5 litre

Ağırlık: 1600 gram

VA Sırt sistemi

KS p300BRS kumaş

Genişleyen yan cepler

Yağmurluk

Teknik özellikleri bir yana bırakıp kullanıcı deneyimine bakacak olursak kişisel olarak bu çantayı beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Timberline ve Deuter’in çantalarını kullandıktan sonra bu çanta bana açıkçası hiç güven vermedi.

VA sırt sistemi bence oldukça yetersiz. Ayarlaması oldukça zor ve sırt desteği ağır yük altında tüm yükü omuzlara bindirecek şekilde tasarlanmış. Yine bel kolonu da yeterli desteklemeye sahip değil ve bel kolonu perlonlarla çantaya gerdirme/gevşetme yapmaya izin verecek perlonlardan yoksun.

Çantanın beğenmediğim yönlerinde biri de kumaş kalitesi oldu. BRS kumaş ne yazık ki Karaköy’de satılan markasız çantalarda kullanılan kumaştan çok farklı değil.

Kumaşından bahsederken yeri gelmişken fermuarlarından da bahsetmek gerekli… Çantanın fermuar kalitesi de oldukça vasat… Küçük dişlilerden yapılan fermuar akıcı bir şekilde çalışmıyor. Alt kısımdaki uyku tulumu bölmesini kapatırken fermuar patlayacak diye korktuğumu söylemem yanlış olmayacaktır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yine de kamplarda tercih edilebilecek çanta Türkiye’de 400 küsür liralardan satılırken İngiltere’den kargo hariç 120-150 lira arasında satın alınabiliyor.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir