Karrimor Panther Çanta İncelemesi

Kampçının, yürüyüşçünün dağcının vazgeçilmez malzemesi olan sırt çantası incelemelerine bir yenisini daha eklemek istiyorum.

Daha öncesinde incelediğimiz Deuter Aircontact Pro, Timberline Elan, Karrimor Leopard çantalarından sonra şimdi sıra Panther’de…

İngiliz firması olan Karrimor’un ürettiği Panther modeli daha önce incelemesini yaptığımız Leopard modelinden çok daha nitelikli ve sağlam ancak şunu söyleyebilirim ne Leopard ne de Panther ne Timberline ne de Deuter kalitesine ve işlevselliğine ulaşabilmiş değil.

Çantanın teknik özellikleriyle başlayacak olursak şu bilgileri üreticinin sitesinden sizlerle paylaşabilirim:

karrimor panther çanta incelemesiKapasite: 65 + 5L

Sırt Sistemi: SA1

Erişim: Taban bölmesine fermuarla erişim

Cepler: Genişleyen yan cepler, ön cepler, kapak cebi

Kumaş: KS p300BRS

Ağırlık: 2100g

Boyutlar: H77 x W31 x D18cm

Entegre bir yağmurluğa da sahip olan çanta mevcut kapasitesi itibarıyla kamplar için yeterli büyüklükte.

Çantanın SA1 sırt sistemi fena değil ancak uzun soluklu gezilerde nasıl bir sonuç verir 1 haftalık kamp süresi sonrasında tekrar bir değerlendirmesini yapacağım.

Çantanın bel kolonu yeterli sertliğe ve genişliğe sahip ancak bel kolonu üzerinde telefon vb. küçük eşyaları yerleştirmek için bir cep yok.

karrimor çanta incelemesi

Çantanın fermuarları da beğenmediğim yönlerinden biri oldu. Daha güçlü ve kalın bir fermuar kullanılabilirmiş çünkü mevcut fermuar uyku tulumu bölmesini açıp kapatırken kumaşa takılma yapabiliyor.

Artılarına gelince bence fiyatı olacaktır. Her ne kadar yerli firmalarda 500 lira civarında satılırken üreticinin kendi firmasından 200-250 tl arasına kargo dahil alınabilir.

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. Bilal diyor ki:

    Merhaba, ben 150 tl civadahda [daha ucuz olabilir ama daha fazlasını veremem öğrenci misali 🙂 ] ortalama 50-70 litrelik bir çanta alacağım. Hangisini alacağımı bilmiyorum. Bir otostop sevdalısı olarak yollarda ve Kamplarda kullanacağım. Yardımcı olabilir misiniz mail adresim mavimhbilal@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir