Kibrin Vücut Bulmuş Hali: Rasim Ozan Kütahyalı

rasim-1Büyük usta, muhteşem düşünür, spor yorumcusu, liberal demokrat, televizyon duayeni, reyting canavarı, insanlara doğru yolu gösteren ekran dâhisi, henüz 32 yaşında olmasına rağmen milyon dolarlık villada oturabilecek derecede mali konularda yetenekli, laf cambazı, sosyolog-psikolog-antropolog-demagogluk gibi unvanları bünyesinde barındıran halk kahramanı, , iyilerin dostu, demokrasi havarisi, tüm kötülüklerin ve vesayetçilerin can düşmanı…

Kendisi hakkında ne söylesek az. O bir ekran fenomeni. Genç yaşına rağmen basın hayatında hak ettiği! yerlere hızlıca gelen bir manipülasyon canavarı. Rüzgâr hangi yönden eserse o tarafa dönebilme yeteneğine sahip rüzgârgülü kıvamındaki kıvraklığıyla şapka çıkartılacak bir manevra uzmanı.

Bu büyük şahsiyet 18 Ocak 2014 tarihli yazısında şu muhteşem tespitlerde bulunmuş:

Yani aslında ben satın aldığı zenci köleleriyle bana küfürler yağdırmasına rağmen hâlâ Aydın Doğan’a iyilik yapıyorum. Doğan’a survive edebilmesi için doğru yolu gösteriyorum. Benim derdim kişilerle değil prensiplerledir. Bana edilmiş hakaretler de Michael Jordan’a cüce diye küfredilmesi gibidir. Takmam bunları. Şimdi Aydın Bey’in önünde iki yol var. Doğan Medya vesayete karşı demokrasiyi desteklesin tarihinde bir kere olsun İspanyol El Pais’in 1981’de yaptığı gibi vesayetçilere karşı dik dursun işte o zaman Doğan’ın en büyük destekçisi SABAH olur. Demokrasinin yanında dik durabilen bir Aydın Doğan’ın sırtı yere gelmez. Türkiye’nin çoğunluğu da bu iyiliği unutmaz. Fakat maalesef huylu huyundan vazgeçmiyor. Asker vesayetinden sonra şimdi de polis-yargı vesayeti destekleniyor. Tüm dünyanın yazdığı konuşmalar bile görmezden geliniyor. Vesayetçilik Türkiye Türklerindir gazetesinin ruhuna işlemiş. İnşallah bu hastalıktan kurtulurlar.”

rasim-300x300

Şu belagat yeteneğine bakın, şu tespitlerin çarpıcılığına örneklerin ve kıyasların muhteşemliğine bakın!

Ne diyor: “Bana edilmiş hakaretler de Michael Jordan’a cüce diye küfredilmesi gibidir. Takmam bunları.” Onca yıldır basını takip ederim böyle teşbih görmedim. Böyle bir fabl denemesine rastlamadım.

“Survive etmek” gibi yeni deyimleri dilimize kazandırmayı kendine bir borç bilen bu dil ustasının önünde hepimizin şeylerini çıkarması gerekir, şapkalarını!

Bakın, tespitlerin inceliğine ve yol göstericiliğin naifliğine bakın:

Yani aslında ben satın aldığı zenci köleleriyle bana küfürler yağdırmasına rağmen hâlâ Aydın Doğan’a iyilik yapıyorum. Doğan’a survive edebilmesi için doğru yolu gösteriyorum. Benim derdim kişilerle değil prensiplerledir.”

Zenci köle diye aşağıladığı ise Ahmet Hakan’dan başkası değil. Ahmet Hakan kendisinden “şebelek” diye bahsediyor ya kendisi de “satın alınmış zenci köle” yakıştırması ile Ahmet Hakan’a cevap veriyor.

Ama unuttuğu bir şey var hazretin. Birisine zenci köle diye hakaret ederseniz, istemeden de olsa milyon dolarlık villalarınızla köle çalıştıran beyaz adam durumuna yerleşiverirsiniz. Ve ırkçılığın dibini kendi elinizle bulmuş olurusunuz. Eski deyimle; şecaat arz ederken sirkatin söyler, durumuna düşerseniz. Bizden söylemesi…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir