Komplo Teorilerine İnanır mısınız? Cevabınız Hayırsa Mutlaka Okuyun!

illuminati

Büyük bir gücün tüm devletleri ve küresel organizasyonları yönettiğine dair türlü komplo teorileri duymuşsunuzdur. İsimler farklı farklı olsa da aralarında en dikkat çekeni şüphesiz” İllüminati”dir.  Pek çok kişinin bu gizli cemiyetin üyesi olduğu yazılır, çizilir hep. Kim biraz başarılı olursa hemen bağlantı hazırdır:” illüminati üyesi olduğu için hızla yükseldi “

david ickeAslında, David İcke’ın “İnsanoğlu Ayağa Kalk” isimli 700 sayfalık tuğla ağırlığındaki ansiklopedik kitabını okumaya başlayıncaya kadar söz konusu örgütü Dan Brown kitaplarında çok satan bir hayalet olarak görmekteydim. Ama okuduğum kitaptaki bazı bilgiler gerçekten insana “dur bir dakika” dedirtecek cinsten.

Beni en çok hayrete düşüren bilgi neydi? Anlatalım:
Yazar,  tepe örgüt olan İllüminatiye bağlı alt örgütleri sıralarken “Fabian Cemiyeti” isimli İngiltere menşeli bir örgütü ele almış. Gizli üyelikten, sembolünde yer alan kuzu postuna bürünmüş kurttan, üyelerinden bahsederken, ünlü yazarların ve devlet adamlarının mezun olduğu bir üniversiteden bahsediyor. Kurucuları arasında “Fabiancı”olarak nitelediği ünlü yazar G. Bernard Show da var. Fabian-EmblemOkulun adı: London School of Economics. Kimler okumamış ki bu okulda: Gerorge Soros, David Rockefeller, Richadr Perle, Merhum ABD başkanı Kennedy, Tony Blair, Taro Aso( Japonya başbakanı), Pedro espanto( Peru eski başbakanı), Jomo Kenyatta( Kenya eski başbakanı), Hilla Liman( Gana devlet Başkanı), Romano Prodi( İtalya başbakanı), Constantine Simitis( Yunanistan eski başbakanı), Moshe Sharett(İsrail eski başbakanı), Sri Narayanan( Hindisatn eski devlet başkanı) bizden de Kemal Dervish!

Tam bunların birer tesadüf olabileceğini düşünürken yazar bir başka okuldan bahsediyor: Eton Koleji! Kolejde asil İngiliz ailelerin çocukları eğitim görmektedir. Öğrencileri arasında benim oldukça ilgimi çeken bir öğrenci ile karşılaşıyorum. Bu öğrenci: asıl adı Eric Blair ama biz O’nu George Orwell olarak tanıyoruz. Evet, meşhur 1984 adlı distopik şaheserin yazarı. Buraya kadar her şey normal. Ama durun bir dakika, öğretmenlerden birisi kim: Aldous Huxley! O kim mi? “Cesur yeni Dünya” adlı başka bir distopik şaheserin yazarı! Her ikisi de ileride insanların tam kontrol altında olduğu bir dikta yönetiminden bahseder. (Distopya için bu yazıyı okuyabilirsiniz)

aldous+huxleyÖzellikle Orwell’ın yazdığı 1984’de anlatılan “Big Brother” , amaçları bakımından “İllüminati” örgütünün vegeorge-orwell altında çalışan küresel kişi ve kurumların amaçlarıyla birebir örtüşüyor denilebilir. Yazarın öğretmeni olan Huxley aracılığıyla  Fabian Cemiyetiyle tanıştığı ve fakat aradığını pek bulamadığı kitapta ifade ediliyor. Hatta yazar, Orwell’in neden 1984 tarihini o kitabı için kullandığına da şöyle diyor:

“1984 Fabian Cemiyeti’nin yüzüncü yılıdır.”

Dediğim gibi komplo teorilerine inanmak ya da inanmamak size kalmış. Ancak bana göre distopik kitapların en çarpıcısı olan “1984” ile “Cesur Yeni Dünya” nın yazarlarının bu ilişkileri ve dünyayı yönetenlerin nedense hep aynı okullardan mezun olmaları birer tesadüf olabilir, Orwell sadece hayal gücüyle değil de gizli bir örgütün içine girerek “Big Brother” ı yaratmış olabilir! Mi acaba…

(Diğer komplo teorilerine ileride başka yazılarda değineceğim…)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir