Kritik, Okumaya Değer mi?

robin cook kritik

“Doktor Angela Dawson, görünürde her şeye sahip bir kadın: otuz yedi yaşında, New York şehir merkezinde harika bir dairesi ve Nantucketda nefis bir yazlığı var; ayrıca hayatındaki güzelliklerin tadını çıkarmayı da seviyor. Ama bu günlere kolay gelmemiştir. Problemli bir çocukluk döneminin ardından, başarısız bir evlilik yapmış, doktorluk hizmeti vermek üzere açtığı muayenehane iflas etmiştir. Ama geçmişte, üstünde büyük baskılar kuran iki adamın kendisinde bıraktığı izlerden kurtulmaya kararlıdır. Zekâsıyla, azmiyle ve mükemmel bir zamanlamayla yeni bir şirket kurar: Angels Sağlık Hizmetleri. Her şey yolunda giderken bir gün, Angelanın özenle kurup geliştirdiği dünyasını mahvedecek bir şey olur: Her üç hastanesinde de, ilaçlara karşı dirençli, büyük bir stafi enfeksiyon salgını baş gösterir. Yıllarca çalışıp çabalayarak elde ettiği her şeyi de bir anda kaybetmeye hiç niyeti yoktur Angelanın. Kendinden başka hiç kimseye güvenemeyeceğini bilse de, bu olayla hem mesleki hem de kişisel olarak ilgilenen iki kişi daha vardır. Bakalım kahramanlarımız yaptıkları araştırmalarla içinde çeşitli entrikaların döndüğü Pandoranın kutusunu açabilecekler mi?” (Kitabın arka kapağından)

477 sahifelik bu kitabı okurken gerçekten çok sıkıldım. Kolay kolay hiçbir kitabı bitirmeden bırakmam ama bu kitabı okurken birkaç kez zihnimden kitabı bir kenara fırlatma fikri geçti. Yine de kendimi sıktım ve kitabı bitirdim. Kitabın akıcı olduğunu söyleyebiliriz ama çoğu yerde gereksiz konuşmalar ve gereksiz ayrıntılar var. Bu gereksiz konuşmalar ve ayrıntılar sizi kitaptan soğutuyor.

Kritik, Robin Cook’un okuduğum ilk kitabı. Belki de bu kitabı ile onu okumaya başlamamalıydım. Bu, hataydı. Siz, onun güzel bir kitabını biliyorsanız benimle paylaşabilirsiniz.

Tıbbi gerilim tarzında yazıldığı iddia edilen bu kitap beni hiçbir yerinde germeyi başaramadı. Bana sorarsanız bu kitabı okumayın. Vakit kaybı olacaktır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir