Küllerinden Doğan Adam: Atilla Taş

atilla taş

Sosyal medya, sosyal medya olalı böylesini ne gördü, ne duydu. Twitter, twitter olalı öyle çok insanlar gördü ama onun gibisini görmedi. Twitter ile adeta küllerinden yeniden doğan Atilla Taş sivri zekası, kaliteli esprileri ve verdiği cevaplarla twittera küstürdüğü kişilerle düşüncesi ne olursa olsun herkesin beğenisini kazanmaya başladı.

Hepimiz onu  “Ham Çökelek” ve “Kırmızılım” ile tanıdık aslında. 90’lı yılların sonuydu o zamanlar. Bizim gibi 80’lerde çocuk olanlar için 90’ların sonunda çıkan ve birden parlayan bu delikanlı hareketli halleri, dansları ve yaptıkları ile hızla tanınır olmuştu. Her tarafta konserler vermeye başladı. Artık şöhretler kervanında onun da adı ilk sıralardaydı. Yurdum insanı onu çok sevmiş, oğlu gibi görmüştü.

1975’te Ceyhan’da doğan Taş, ilk ve ortaokulu Ceyhan’da, liseyi ise İstanbul’da okudu. Çok zorluklarla büyüdü. Bir twetinde “Undan bulamaç yapardı ninem.” diye belirtmiştir Atilla Taş. Şöhret olduktan sonra da şöhretin getirdiği zorlukları gördü. Psikolojik olarak yıprandı. Belki de bu sebeplerle mi bilinmez bir süre kayboldu ortalıktan. O sıralarda Amerika’da New York Film Akademisi’nde sinema ve televizyon eğitimi aldı.

Türkiye’ye döndüğünde başka albümler yapıp, birkaç değişik projenin içinde yer alsa da şöhret olduğu ilk günlerdeki gibi aynı başarıyı yakalayamadı.

Ama…

Gün geldi. Twittera Atilla Taş “Merhaba!” dedi, işler değişti. Kendisi için “Sanatçı değilim! Bir garip ‘Ham Çökelek’im. Hayat hikayemi o kadar çok anlattım ki bayat hikayem oldu.” dedi. Şimdilerde “Orta Sayfa”da yazan Taş, “Karışık Kaset” adlı bir filmde de Egemen adlı bir pop sanatçısını oynadı. Hatta bunun için “Elimi Soksam” diye bir klip çekti. Arta kalan zamanlarında ise twitterda  vakit geçiren Atilla Taş, fenomen oldu.

Atilla Taş’ın twitter’da fenomen olmasında hiç şüphesiz ona karşı söylenenlere verdiği cevaplara olan ilgi var. Çünkü bu cevaplarda küfür yok, argo yok, hakaret yok; akıl var, ince zeka var, hazırcevaplık var. Twitter’la küllerinden yeniden doğan Atilla Taş’ı takip etmeli. Taraflı ama tarafız. Düşüncelerine ister katılın, ister katılmayın zekaya değer veriyorsanız takip edin, derim onu.

İşte sadece Kasım ayından örnekler:

@fatihtezcan: Markette Cola Turka yerine yanlışlıkla Coca Cola almışım. Yorgunluktan geri de götüremedim. Ev münafık evi gibi. Düşündükçe utanıyorum 🙁

@AtillaTasNet: Şekil dinciliği! Hırsızlığı, yanlışı savunup, yalan ve iftira atınca bir şey olmuyor ama Cola alınca Münafık oluyosun!

 

@anti_5858: Atilla bizim AK SARAY’IN bahçesi’ne köpek lazım ne dersin becerebilirmisin sana bir de kulübe yaparız

@AtillaTasNet: Neden? siz yetmiyor musunuz?

 

Atilla Taş @AtillaTasNet: Neymiş efendim adam bira içmişmiş, içer kardeşim ne var bunda? Lafa gelince insanların yaşam şekline saygılıyız.

Müslüm Taş @AK @profmuslumtas: soy adım seninle aynı olduğu için utanıyorum. AMA ALLAH’TAN BEN TÜRK’ÜM

Atilla Taş @AtillaTasNet: Soyadın benimle aynı değil sende taşak yazıyor.

 

@B3dir2961: Biri şu atilla taşın susması için ağzına ellerine Tuvalet terliği ile vursun

@AtillaTasNet: sizi de böyle susturdular demek.

 

@AtillaTasNet: Ak saray’ın aylık elektrik parası 700 bin tl’ymiş. Reza için bir kol saati parası, o ödesin.

@kemalettin2534: ak saray senin gibi travestilere daha çok batar atoş.

@AtillaTasNet: travestilere kurban olun! en azından hayatta bir kere dönüyorlar.

 

@1234rte: atilla bey bu twetleriniz reklam kokuyor reklam

@AtillaTasNet: iyi işte fena mı? sizinki gibi yalakalık kokmuyor hiç değilse.

 

@AtillaTasNet: Şu yerdeki kesilmiş zeytin ağacını ilk gördüğümde yüreğim burkuldu,ona sıkıca sarılmak istedim. Ne hüzünlü bir foto.

@ZBilahiyat: iyi sana enerji yok şarkılarını taş plaklara kaydet 🙂

@AtillaTasNet: Enerji diye diye Dünya’yı tüketmektense, taş plağı yeğlerim.Taş kalpli olmaktan iyidir.

 

@ardala61: Atilla! koçum, bu millet kimi nereye oturtacağını cok iyi bilir. Akıllı ol..

@AtillaTasNet: senin oturduğun yere oturtmasınlar da.

 

@AtillaTasNet: Bu sene Erovizyon’a ben, Sinan Akçıl, Ömür Gedik ve Ajdar grup olarak katılalım. Grubumuzun adı da Grup “TSUNAMİ” olsun. Yıkarız ortalığı!

@edebiyathaberr: boş geldiniz dünyaya insanların beyinlerini de boşaltarak gidiyorsunuz. palyaço gibi değil sanatçı gibi davranın!

@AtillaTasNet: Haklısın boş geldim,cebi boş gidicem böyle giderse Dünya’dan. Bazı sanatçılar gibi davranıp kıç öpebilsem ama bünyeme ters.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir