“Medyada PKK Lobisi Var”

medyada pkk lobisi var

“Kenefçi”nin sözlerine yer vererek adeta “Keneften Al Haberi” edasıyla haberler yayımlayan malum gazete dün de bir manşet atmış. Manşet şöyle: “Medyada PKK Lobisi Var”

Biz hep söylüyorduk bunu zaten ama malum gazete hem “kenef”ten bildirdiği için her zaman geride kalıyor. Sonra bize yetiştiğinde de aklı “kenef”te olduğu için yanlış görüyor olanları. Evet, “kenef”çiler medayada gerçekten PKK lobisi var. Kimmiş bu lobiciler kulak verelim onlara ve öğrenelim:

Nasıl oluyorsa hükümetin atacağı adımları önceden bize anlatan saray kalemcisi Abdülkadir Selvi: “Öcalan bu süreçte çok sorumluluk bilinci ile hareket ediyor. Bence çözüm sürecinin ilerleyen aşamalarında Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.”

Türkiye’nin akil insanı Alo Fatih’in yazarı Nihal Bengisu Karaca: “Bu insan dağdaki üç, beş çapulcu bilmem ne denilen işte böyle sık sık bebek katili denilen bu kişi çıktı 21 Mart Nevruz’unda yani gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceğe gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.”

Zamanın üniversite hocası şimdinin gazetecisi ve genel başkan yardımcısı Yasin Aktay: “Öcalan bence hükümetteki demokratikleşme iradesini ve Kürtler için son 10 yıldır yapılanların hayatı daha demokratik hale getirmiş olduğunu gördü. Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtlerin, PKK’nın, kendi tabanının önüne yeni bir hedef koymuştur.” “Öcalan’ın sağlık ve yaşam koşullarıyla ilgili talepler normaldir, makuldür.”

Türkiye’nin bir akili daha Hilal Kaplan: “Bir zamanlar ‘Ölmeye hazırım.’ diyen Öcalan, şimdi ‘Yaşatmaya hazırım.’ diyor. Zaten devlet de uzun zamandır bunu diyor. Bu imkan değerlendirilirse, gerisi teferruattır.”,

Her dönemin gazetecisi, kültür abidesi, devlet büyüklerimize mutlaka güzel gülücüklerle futbolu ve yemekleri soran büyük deha Mehmet Barlas: “Kaç yıldır izolasyonda yaşayan Abdullah Öcalan bile bunların farkındayken…” “Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken”

Ve Alo Fatihlerde yetişip taa danışmanlıklara çıkan, büyük ekonomi dahisi, küresel güçleri ifşa eden sözünü hiçbir şeyden sakınmayan yiğit gazeteci Yiğit Bulut: Abdullah Öcalan Ortadoğu’da Türkiye’nin önünü açıyor.”

Örnekleri çoğaltabiliriz başka gazetecilerle tabi ki.

***

İyisi mi sayın “kenef”ten bildirenler varsa bir lobi yukarıya bakın.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir