Milliyetçilik Nedir? Vatansever Kimdir?

Milletvekili listeleri hazırlamak, işine geleni listeye koyup işine gelmeyeni partiden attırmak, önüne gelen bütün tekliflere hayır demek, milletvekili maaşı alıp ceylan derisi koltuklardan ara sıra kaldırdığı totosuyla ‘biz demiştik’ tarzı hamasi nutuklar atmak ve de kemikleşmiş yüzde bilmem kaçın üstüne yatmak hiç değildir, milliyetçilik!

Mesela hayatı üzerine risk alarak, “Ermeni soykırımı yapılmadı” demenin hapis cezası aldığı bir ülkede ağız dolusu “Ermeni soykırımı iddiaları emperyalist bir yalandır” demektir. Aldığı hapis cezasını AİHM’e götürüp, ülkesi adına tarihi bir karar almasını sağlamaktır.  Uzaktan uzağa tehdit etmek değil; gidip ülkesini, yalanın çıktığı yerde savunmaktır.

Adında ne yazdığı önemli değildir yani, yaptığın işi en iyi yapabilmektir vatanseverlik. Sokakları en iyi süpüren çöpçüdür en vatansever, en iyi öğrenci yetiştiren öğretmendir, en iyi tedavi uygulayan doktordur, en iyi savunma yapan avukattır! Kavgaysa, Allah’ına kadar, nereye gidiyorsa oraya kadar gidendir!

Lafın kısası, “vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır”! En iyi nutuk atan, seçimden seçime çalışıp geri kalan günlerde yan gelip yatan değil!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir