Modus Anomali: Farklı Bir Film Arayanlara

Konusunu üç aşağı beş yukarı kestirebildiğiniz, bol efektli az detaylı, bilgisayarlara yaptırılmış Hollywood filmlerinde sıkıldınız ve farklı tatlar mı arıyorsunuz, tam da öyle bir önerim var.

Filmimiz 2012 Endonezya yapımı. İsmi enteresan gelebilir; Modus Anomali. Türkçeye cinnet olarak çevrilmiş. Ben de bir film eleştirmeninin yazısından bulup filmi izledim. Eleştirmen aslında filmle ilgili bazı ipuçları vermişti ki, 6. His’te ‘adam aslında ölüymüş’ demekle eşdeğer, o bölümleri duymuş olmaktan dolayı canım sıkkın olsa da izledim.

Özellikle ‘Cinnet’ i konu alan ünlü ‘The Shining’ gibi bir başyapıt dururken film eleştirmeninin bu filmi de kült olabilir diye nitelemesi beni cezbeden başka bir unsurdu.

Her şey ıssız bir ormanın orta yerinde topraktan yukarı fırlayan bir el ile başlayan gerilim-korku türündeki filmimizde hafiften Blair cadısı izlenimleri bulabiliriz. Filmin başrolünde oynayan aktörümüz oldukça yetenekli ve film tamamen onun etrafında geçiyor diyebiliriz.  Ancak yan roller için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Konu bakımından orijinal olmasına rağmen oyunculuklar özellikle de yan roller konusunda pek başarılı bir seçim yapılmamış olması filmin en büyük dezavantajı diyebiliriz.

Yine de bir taraflarından bir şeyler fırlayan süper kahramanlarla dolu, metal seslerinden kulaklarınızın ağrıdığı, efektlerden konuya yer kalmayan ABD yapımı filmlerden ziyade farklı bir şeyler arıyorsanız iyi bir seçim olabilir. Seçim sizin, izleyin ve karar verin…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir