Muhterem Yoğuntaş’ın Öyküsü

Yaşar Kemal’den genç okurlarına hitap eden bir kitap Yağmurla Gelen. Muhterem Yoğuntaş’ın öyküsünün yoğun bir anlatımıyla dile gelen kitap yalnızca genç okurlara değil yetişkinler için de okunacak kitaplar arasında yer alıyor.

“Çocuklar İnsandır” adlı yapıttan hazırlanan Yağmurla Gelen, 8. sınıf ve üstündeki düzeylerde rahatlıkla okutulabilecek yapıtlar arasında.

yaşar kemal yağmurla gelen“Çocuk gözleri neler neler biriktirir şu hayatta? Yaşar Kemal’den: Yağmurla Gelen. Yağmurla Gelen, açlığın, kimsesizliğin, korkunun, kâbusların koynundan çıkmanın, direnmenin, inat etmenin, sokakların diliyle yoğrulan bir çocuğun hayatını anlatıyor… Dünyaya bir kez Muhterem Yoğuntaş’ın gözlerinden baktıktan sonra, o dünya bir daha asla eskisi gibi olmayacak…
Yağmurla Gelen, Türkiye edebiyatının büyük ustası Yaşar Kemal’den hayata tutunmak, kök salmak isteyen bir çocuğun, Muhterem Yoğuntaş’ın belleklerden silinmeyecek hikâyesi… Daha önce, Çocuklar İnsandır kitabında yayımlanan bu hikâye, şimdi de YKY’nin Doğan Kardeş dizisinden Mustafa Delioğlu’nun resimleriyle yayımlanıyor.”

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir