Oblivion

oblivion

Bilim kurgu, aşk, macera… Tüm bunlar daha önceleri Tron adlı filmden tanıdığımız Joseph Kosinski’nin yönetmenliğini üstlendiği Oblivion’da mevcut. Bir koltukta iki karpuz taşımaya yeltenmiş olan film ne yazık ki tam anlamıyla ne bir bilim kurgu sunabiliyor ne macera ne de aşk… Hepsinden bir tutam… Ama eksik tutamlar. Post apokaliptik bir gurguya sahip olan filmin oyuncu kadrosunda oldukça iyi isimler yer alıyor: Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman. Tom Cruise, standart oyunculuğunu sergilemiş yine bu filmde, Morgan Freeman ise çok kısa rol alsa da oyunculuğundan ödün vermiyor.

Uzaylılarla insanlar arasında geçen savaşı anlatan filmde uzaylıları hiçbir şekilde göremiyoruz. Uzaylılar yerine uzaylılar ardına klonlanmış insanlar dünyadaki insanlarla savaşıyor. İnsanları birbirleriyle savaştırmayı başaran zeki uzaylılarımızla film boyunca karşılaşamamak beni hayal kırıklığına uğrattı. Hatta filmin son sahnesinde sanırım şimdi çıkacaklar, desem de yine bir yaratık göremedik.

Yüz yirmi altı dakikasını bu filme ayırabileceğini düşünenler izleyebilir bu filmi. Bir tutam aşk bir tutam kurgu size yeterse…

Oblivion Fragman

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir