Oscar dos Santos Emboaba Junior

2014 Dünya Kupası bütün hızıyla devam ediyor. Bütün maçlar olmasa da bazı maçların seyir zevki yüksekti. Seyir zevki yüksek olan maçların ardından aklımızda skorlar birlikte bazı oyuncular kalıyor. O oyuncuların başında da Brezilya – Hırvatistan maçına damgasını vuran Oscar’dı. 2014 Dünya Kupası boyunca dikkatimizi çeken futbolcuları elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Oscar dos Santos Emboaba Junior

oscar

Eylül ayının 9’unda Sau Paulo’da doğduğunda yıllar 1991’i gösteriyordu. 18 yaşında Sau Paulo forması giyen Oscar, burada bir yıl oynadı. Ardından Internacional forması giymiştir. Sau Paulo forması ile hiç gol atamayan Oscar, 14 asist yapmayı başarmıştır. Üç sene oynadığı Internacional takımında toplam 19 gol atıp, 20 de asist yapmıştır.

FBL-ENG-FACUP-CHELSEA-BRENTFORD

Oscar en önemli patlamayı 2011 yılında yapılan FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda yaptı. Brezilya forması ile çıktığı final maçında üç gol atıp hat-trick yaparak Brezilya’nın kupayı almasını sağladı. Bu başarısı ile gündeme oturan Oscar, büyük Avrupa takımlarının dikkatini çekmeyi bildi. 2012 yılında ise Chelsea, Oscar’ı transfer etti. Chelsea’ye transfer olduktan sonra çıktığı UEFA Şampiyonlar Ligi maçında Juventus’a attığı iki golle maçın yıldızı oldu.

oscar brezilya

Şimdi ise onu, Brezilya milli takımı ile seyrediyoruz. 23 yaşında. Genç, dinamik, hızlı ve bir o kadar da kıvrak. Brezilyalı oyuncuların özelliklerinin hepsi fazlasıyla onda var. Onu uzun yıllar seyretmek bir futbol seyircisi olarak bizi mutlu edecektir.

Son olarak Oscar’ın asistlerinden ve gollerinden oluşan kısa bir video paylaşmak istiyorum.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir