“Öteki” Dizi Tavsiyeleri

Ülkemiz seçimlere giderken politikanın içine boğazımıza kadar batmışken biraz da nefes almak adına sinema ve yabancı dizi film önerilerimize kaldığımız yerden devam edelim. Kısır tartışmalardan kaçınıp zaman ayırabilenler için işte birkaç izlenesi dizi önerisi:

Fargo

  • Fargo

Daha önce ilham veren kötülüğün dizisi olarak bir yazıda ele aldığımız dizinin yönetmen koltuğunda Cohen kardeşler oturuyor. Özellikle müzikleriyle de ön plana çıkan dizi geçen yılın en iyi yapımları arasında yer alıyor diyebiliriz. Fantastik kahramanlardan, distopik hikayelerden, yaşayan ölülerden bıkanlar için ideal olan dizinin ilk sezonu bitti. İlk sezonla birlikte hikayenin de sonun agelindi ancak 2015 yılında ikinci sezonu bamşbaşka bir hikaye ile devam edecek. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Better-Call-Saul3

  • Better Call Saul

“Breaking Bad” efsanesinin içinden çıkan apayrı bir hikaye ile karşı karşıyayız. Beş sezon süren ve pek çok ödüle ambargo koyan dizinin yapımcı ve yönetmenleri bu sefer dizinin acar avukatı Saul Goodman’ın hikayesi ile yine başarılı bir işe imza atmışlar. Pek çok izleyici Heisenberg olmadan olmaz dese de ilk altı bölüm oldukça iyi. Breaking Bad sevenlerin mutlaka seveceği bu diziyi de tavsiyelerimiz arasına katıyoruz.

gotham-logo-fox

  • Gotham

Batman efsanesinin ilk ortaya çıktığı dönemi anlatan dizi, o dönemi ve karanlık ortamı yaratmayı oldukça iyi becermiş. Bruce Wayne’den başlayarak filmlerde zamanla ortaya çıkan ana karakterlerin nasıl ortaya çıktığını karanlık suç şehri Gotham’ın arka sokaklarında anlatan dizide ana kahramanımız Dedektif James Gordon. Kedi Kadın, Penguen, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi kült kötü karakterlerin doğuşuna tanıklık edeceğimiz bu dizi izlenmeyi gerçekten hak ediyor.

Twelve_Monkeys_2015

  • 12 Maymun

2014 yapımı 12 Maymun dizisinde gelecekte 7 milyar insanı öldürecek bir salgına neden olanların peşine düşen bir zaman gezgininin maceralarını anlatıyor. 1995 yapımı olan ve aynı adı taşıyan kült filmin dizinsin de kurgu ve hikaye bakımından oldukça iyi olduğunu belirtmekte fayda var. Oyuncu performanslarının çok da parlak olmadığını da vurgulayıp konusu itibariyle izlenebilecek diziler arasında yer aldığını belirtmeliyiz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir