Özgür Basın Gururla Sunar: Allah Belamı Versin Zebrayım Abiler..

İlk gün: bir tokat yedim, canı sağ olsun, özür bekliyorum.

İkinci gün: tokat yemedim. Aksine beni korumalardan korudu.

Bi kaç gün sonra: kesinlikle tokat olayı yok, birilerinin gazına geldim. Psikolojik baskı yaptılar. Malum basının kışkırtması sonucu ilk günkü sözleri söyledim.

Hikaye meşhurdur:  Afrika’da gizli servisler arası bir yarışma düzenlenir. Amaç en kısa sürede bir zebra yakalayıp getirmektir. Yarışmaya ABD, Rusya, İsrail, İngiltere ve Türkiye gizli servisleri katılır. İlk olarak ABD ve İngiliz gizli servileri birer zebra ile çıkagelirler. Arkalarından İsrail ve Rus servisleri de tamamlar yarışmayı. Türk gizli servisinden ses seda yoktur. Derken, görünürde pek bir yarası olmadığı halde topallayarak gelen ve bir şeyler fısıldayıp duran bir zürafa belirir, arkasında da Türk gizli servis elemanları. Zürafa yaklaşır yaklaşır ve avazı çıktığı kadar bağırır: Allah belamı versin ki ben zebrayım, iki gözüm önüme aksın zebrayım abiler, yarına çıkmak nasip olmasın ki ben zebrayım…

Şimdi de garibim işçi neredeyse kendisinin var olmadığını söyleyecek. Aslında ben yokum, halisülasyondan ibaretim derse birkaç gün sonra şaşırmam!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir