Pamuk İpliğine Bağlı Hayat

Pamuk ipliğiyle bağlıyız hayata. Hiçbirimizin birkaç saniye sonrasını göreceğimizin garantisi yok. Hayatımız hep telaşelerle dolu. Hep yaşayacakmışız gibi hayata ve yaşamaya sıkı sıkı bağlıyız.

Aslında dışarı çıktığımızda evimizin kapısında bir arabanın altında kalabiliriz, ya da yolda yürürken bir araba bize çarpabilir. Bir evin altından geçerken üsten düşen bir saksı ya da bir cam parçası yaşamımızı sonlandırabilir.

Arabamızla beraber çıktığımız yolda müziğimizi açmışken ve keyfimiz de yerindeyken yanlış sollama yapan bir araç hayatımızı sonlandırabilir ya da karşı yönden gelen bir araçla kaza yapıp ölebiliriz.

Serseri bir kurşunla, serseri bir bıçak darbesiyle, ya da serseri birisinin herhangi bir serseri saldırısıyla yaşamımızı kaybedebiliriz.

Hiç olmadı, ayağımız kayar ya da başımız döner yere düşer, başımızı bir yerlere çarpıp ölebiliriz.

Kısacası ölüm aslında bize çok yakın. Ama biz pamuk ipliğiyle bağlı olduğumuz bu hayata sıkı sıkı bağlıyız. Hayata bağlı olmak da gerekir ama öbür hayatımıza da bağlılık için çalışmayı unutmamalıyız galiba.

Çevrenizdeki insanlara bakın. Beş sene önce çevrenizdeki insanlarla ya da ailenizdeki insanlarla şimdiki insanlar aynı kişiler mi? Bir eksilme ya da bir artma yok mu? Bırakın beş sene öncesini… Bakın, sadece geçen seneye… Geçen sene ile bu sene arasında bile eminim farklar vardır.

Kim ne derse desin pamuk ipliğine bağlı hayatımız. Bir an gelir, kopar pamuk ipliğimiz. Onun için pamuk ipliğine bağlı bu hayatta birbirimizi üzmemeli, birbirimizi kırmamalı, birbirimizin gönlünü hoş etmeliyiz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir