“Parayla Değil Akılla, Bisboardlar Yolda”

Seçim çalışmaları yapılırken hepimiz biliriz ki çoğu zaman ortaya renkli görüntüler çıkar. Bu görüntüler ya keskin bir zekayı, ya ince bir fikri, ya bir kargaşayı, ya bir sataşmayı, ya da bir komediyi gözler önüne serer. Onun içindir ki kediler, milletçe alkışlamalar, onlar konuşur biz yaparız’lar, bizimle yürü Türkiye’ler ortaya dökülmüştür son dönemde.

ümit özdağ bilboardları vatandaşın ayağına götürdü

Seçim döneminde milletvekillerinin seçim çalışmaları da izlenmeye değerdir şüphesiz. Öteden beri hangi milletvekili adayının ne yaptığı, ne gibi güzel ve yaratıcı stratejiler geliştirdiği dikkatimi çekmiştir hep. Bu seçimde şimdiye kadar en çok dikkatimi çeken seçim çalışması kesinlikle MHP Gaziantep milletvekili adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ’a ait seçim çalışması.

Ümit Özdağ siyaset, tarih, etnik ve bölgesel çatışmalar konusunda çalışmalarda bulunmuş ve Gazi Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmıştır. Ümit Özdağ Hocamızı tanıdığım günden itibaren elimden geldiği kadar takip eder ve onu her zaman takdir ederim. Derin bilgisi, muhteşem cevapları, onlarca kitabı, keskin zekası, ileri görüşlülüğü ve hoş hitabeti ile her zaman takdir edilmeyi de hak ediyor.

ümit özdağ seçim çalışması

Ümit Özdağ, “Parayla Değil Akılla, Bisboardlar Yolda” sloganıyla Gaziantep’te alkışı hak eden bir seçim çalışması başlatmış. Bisikletlerin arkasına özel bir donanımla eklenen bilboardlara MHP’nin seçim vaatlerini yazdıran Özdağ, seçim vaatlerini toplumun ayağına götürmüş, büyük ilgi çekmiş ve böylelikle orijinal ve renkli bir propagandaya imza atmış. Bence bu çalışma seçim arabalarının ortaya çıkardığı ses, görüntü ve hava kirliliğine karşı atılmış büyük bir adımdır.

Ümit Özdağ bu projesiyle ilgili şunları söylemiş:

“Ülküboard dediğimiz her tarafa taşınabilen pankartlarla gidemediğimiz, ulaşamadığımız seçmenlere mesajlarımızı ulaştırıyoruz. Bunu ilk kez 2011 yılında İstanbul’da uygulamıştık ve çok ilgi çekmişti. Şimdi ise bisboard dediğimiz ikinci fikri devreye soktuk. Bunlar kent yaşamına ek, ses, kirlilik yükü getirmeyen, temiz, sakin ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüşlerini çok net bir şekilde vatandaşa iletmek için kullandığımız propaganda araçlarından sadece bir kısmı. Genç ülkücü kardeşlerimiz bu konuda bize yardımcı oluyorlar.”

ümit özdağ bisboard

“Bu projeye 10 tane bisboard ile başladık ama ihtiyaca göre sayısı arttıracağız. Şehir merkezindeki billboardlara ilanlar verdik ama bunun dışında bu tür yöntemleri de kullanmayı faydalı görüyoruz. Biz bilboardları bu şekilde insanların ayağına götürüyoruz. Arkadaşlarımız seçime kadar kentin değişik yerlerinde bisikletleri ile dolaşacaklar, zaman zaman vatandaşlarla sohbet edecekler. Afişler haftada bir değişecek. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçmene bir çok vaadi var. Sadece bunlarla sınırlı değil. Partimizin seçim vaatlerini bisboardlarla Gaziantep’in gündemine getireceğiz.”

Ümit Özdağ Hocamıza çıktığı yolda başarılar dilerken, böyle orijinal ve renkli projelere imza attığı için teşekkür ederim.

ümit özdağ seçim

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir