“Pompei” Film Yorumu

pompei

M.S 79, küller altına kalan bir şehir: Pompei. Çağdaş tarihçilerin deyimiyle ” bazıları yardım dilediler, bazılar ise ölmeyi!” Film bu doğal felaketi anlatırken bir yandan da Keltli gladyatör Milo ile Pompeili soylu Cassia’nın aşklarını anlatıyor. Gözleri önünde ailesi katledilen Keltli Milo( Game of Thrones dizisinden tanıdığımız adıyla John Snow) şans eseri hayatta kalır ve esir tacirlerinin eline düşer. Kısa sürede dövüş konusundaki becerileriyle adını hafızlara kazımayı başarır ve oyunlara katılmak üzere Pompei şehrine getirilir.

Yolda güzeller güzeli soylu Cassia’nın dikkatini çekmeyi başarır. Sonrasında klasik bir gladyatör hayatı ve imkansız bir aşk hikayesi ile film devam eder.

pompeii-Kit-Harington

Kibirli, burnundan kıl aldırmayan, fazlasıyla züppe Keltli gladyatör Milo rolünü Game of Thrones dizisinde Jon Snow olarak bildiğimiz Kit Harrington’ın canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Paul W.S. Anderson oturuyor. Filmde  Romalı senatör Carvus rolünü ise 24 dizisinden tanıdığımız Kiefer Sutherland üstlenmiş.

Biraz Gladyatör, biraz Spartacus biraz da Romeo ve Juliet replikleri ve sahneleriyle dolu bu tarihi filmde tek akılda kalan sahne yanardağ patlamasının ardından arenanın yıkılma sahnesi olmuş.

Boş zamanı değerlendirmeye bile değmeyen bu filmi izlenmemesi gereken filmler listesine rahatlıkla koyabiliriz. Ama tarihi bir film nasıl yapılmaz diye merak edenler varsa buyursun izlesinler…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir