Quechua Forclaz 600 Bot İnceleme

forclaz 600Doğa yürüyüşünün en önemli ekipmanlarının bana göre en başında ayakkabı gelir. Doğa yürüyüşü sırasında seçeceğiniz kaliteli bir bot yürüyüşünüzü epeyce konforlu bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır. Yürüyüş botlarının sağlamlığı, su geçirmezliği, yere tutunuşu, bilek yüksekliği hepsi çok önemli meseleler. Bir de fiyat konusu var tabi ki… İyi bir doğa yürüyüşü botunun fiyatı 1000 lira gibi oldukça yüksek meblağlar bulabiliyor. Fiyat/performans ürünü peşinde koşan doğaseverler için harika bir bot önereceğim size: doğa yürüyüşü botu.

Satıcının sitesinde bot hakkında şu bilgilere yer verilmiş: “Uzun dağ yürüyüşleri için tasarlanmıştır. Düzenli bir kullanım için uygundur. Büyük hacmi sayesinde, FORCLAZ 600 geniş bir ayakkabıyı arayanlar için çok uygundur. Mükemmel bir yer tutuş için VIBRAM taban kullanılmıştır, böylece tam olarak güvendesiniz.”

Satıcının verdiği bilgiler şimdiye kadar deneyimlediğimiz parkurların tamamında doğruluğunu kanıtladı. Uzun soluklu Likya parkurlarından tutun da diz boyu kara kadar deneyimlediğimiz ürün bizi hiç yarı yolda bırakmadı.

forclaz 600-1Botun özellikleri şöyle:

Vibram Vialta® taban, iyi bir yer tutuş sağlayan 4 mm kramponlu kauçuk.

PU darbe emici: uzun süre dayanıklı ve performans. EVA iç taban; Rahattır

Su geçirmeyen ve nefes alan Novadry® kaplama ayakları kuru tutar.

Ayağı iyi kavraması için 2 bağcık kancası ve yarı sert deri bot.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra 200 liranın altındaki fiyatıyla Türkiye’deki birçok yürüyüş parkurunda sorunsuzca kullanabileceğiniz bu botu size önerebilirim.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir