Recep İvedik 4

recep ivedik

Recep İvedik 1 ve 2’yi sinemada seyretmiştim. Recep İvedik 3 için ise sinemaya gitmemiştim. Dün vizyona giren Recep İvedik 4 için bugün sinemanın yolunu tuttum. Bu tür filmlere sırf gülmek için giden ben maalesef bu filmde aradığımı bulamadım. Şahan Gökbakar, Recep İvedik karakteri ile sinemaya adım attığında ilk filmiyle gayet iyi bir performans sergilemişti ve herkesten tam not almıştı. Recep İvedik 2’de de az çok başarıyı yakalamıştı ama Recep İvedik 3 ve bugün seyrettiğim Recep İvedik 4 için aynı şeyi söyleyemem.

recep ivedik 4 afişSenaryosunu Şahan Gökbakar’ın yazdığı filmde yönetmen koltuğunda Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar oturuyor. Filmde işlene konu ise şöyle: Recep İvedik, İstanbul Güngören’deki mahallesinde çocukluğundan beri oyun oynadığı boş bir arsada mahalelinin çocuklarına antrenörlük yapmaktadır. İşte o arsayı bir iş adamı satın almıştır. İvedik, iş adamından o arsayı kurtarabilmenin tek yolu olarak o arsayı iş adamından satın almakta görür. Üç ay içerisinde ödemek koşuluyla 300 bin liralık bir çek imzalar. İşte, İvedik için macera o zaman başlar. Parayı mahalleliden denkleştirmeye çalışsa da mahallelinin cebinden bir şey çıkmaz. İvedik, tek çareyi ödülü tam 500 bin lira olan Maldivler’de olacak bir yarışmada görür. Yarışmaya bir şekilde katılır ve sonucunu tahmin edeceğimiz gibi İvedik yarışmayı kazanır.

Konusu gayet basit olan filmde Şahan Gökbakar, yine Recep İvedik tiplemesiyle işi kotarırım, demiş. ama artık bu tipleme güldürmekten ziyade itici gelmeye başladı da diyebiliriz. Film belki yine gişe rekoru kıracak ama rahatlıkla söyleyebiliriz ki son iki filmdir İvedik, güzel filmler yapamıyor. Artık olmuyor Şahan Gökbakar, artık olmuyor.

Ben senin daha iyi filmler yapabileceğine inanıyorum ama Recep İvedik tiplemesinden artık vazgeçmelisin. Bunu daha Recep İvedik 2’den sonra yapmalıydın hatta Recep İvedik 1’den sonra yapsaydın çok daha iyi olacaktı. Neyse en azından bu filmde Makdivlere falan gitmişsin, gezmişsin. Bu yanına kar kalmıştır, artık daha Recep İvedik çekme. Başka senaryolara yelken açmanın vakti geldi de çoktan geçti.

Filmin fragmanı:

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. ali diyor ki:

    artik koyun bu filmi vizyona

  1. 08 Temmuz 2014

    […] 7.219.428 seyirciye ulaşmış olan komedi türündeki bu film kimi izleyiciler tarafından gülme krizleri eşliğinde izlense de kimi izleyiciler tarafından birkaç dakikasına bile dayanılamamaktadır. Filmle ilgili ayrıntılıyı incelemeyi Muammer Karabıçak’ın yazısından okumak için tıklayınız. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir