Reina ve Diğer Terör Olaylarındaki Silahlar Nereden Geliyor?

İstanbul Beşiktaş’taki hain terör saldırıdan sonra Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş, “Olaydan sonra olay yerine gittiğimizde hem derin hem geniş bir çukur açılmış. Her türlü teknik çalışma yapılıyor, en ufak bir detay atlanmadan çalışma yapılıyor. Bu mühimmatın sıradan olmadığıyla karşı karşıyayız… Cumartesi yaşadığımız patlamanın arkasındaki mühimmat da herhangi bir şekilde tesadüfen elde edilen bir malzeme değildir.” demişti.

reina

En son yaşanan Reina hain terör saldırısında da hainin Flashbang isimli bir bomba kullandığı söylendi. ABD malı olan bu bomba, ABD askeri envanterinde bulunuyormuş. Bir tür şok bombası olan Flashbang patladığı esnada ışık ve 170 desibelin üzerinde ses dalgası yayıyor. Böylece o ortamda bulunan herkeste duyu kaybına ve geçici körlüğe sebep oluyor.

Bu iki açıklamanın ortak yönü hain olayların arkasında gizli örgütlerin, gizli güçlerin ya da bazı devletlerin olabileceği vurgusuydu. Halkımızın ekseriyetinde bu duygu ve düşünce mevcut. “Hainlerin kullandığı silahları, bombaları ya da mühimmatı kesin dış güçler sağlıyor.” diyoruz ama “Bu silahlar nasıl oluyor da terör örgütlerinin eline geçiyor?” sorusunun cevabını vermekte güçlük çekiyoruz.

the-night-manager

O zaman bu sorunun cevabını biz verelim: Bu silahların, bombaların, mühimmatların nereden ve nasıl geldiğini merak ediyorsanız “The Night Manager” yani “Gece Müdürü” dizisini seyretmelisiniz. John Le Carre’nin aynı adlı kitabından uyarlanan bu dizi 2016 yapımı ve 6 bölümlük mini bir dizi. IMDB puanı 8.2 olan dizinin başrol oyuncuları Jonathan Pine rolünde Tom Hiddleston, Richard Onslow Roper rolünde Hugh Laurie ve Jed Marshall rolünde Elizabeth Debicki.

Jonathan Pine, Hindistan’da bir otelde gece müdürü olarak çalışmaktadır. Otelde Sophie adlı bir kızla tanışan eski asker Pine, kızın ona karaborsa yoluyla büyük bir silah ticaretinin bilgilerini verir. Bu bilgileri İngiliz istihbaratı ile paylaşan Pine, bir süre sonra kızın ölümü ile şok olur. İntikam almanın yollarını arayan Pine, gizli servis için çalışmaya başlar. Bu süreden sonra soluksuz bir şekilde seyredeceğiniz muazzam bir casusluk hikayesi başlar. Afganistan, İngiltere, Amerika, Türkiye, Kuzey Irak hattında geçen dizi silahların terör örgütlerine nasıl ulaştığını gözler önüne seriyor. Seyretmeniz, sizin için ufuk açıcı olacaktır.

Dizinin traileri:

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir