Semiha Hanım

* Bugün katıldığımız 45 dakikalık yaratıcı yazma dersinde kısa sürede yazmaya çalıştığım minicik öyküyü sizlerle paylaşmak istiyorum.

* Koyu yazılan sözcükler ders esnasında diğer bir grubun ürettiği sözcüklerdir. Bizim ürettiğimiz sözcüklerle bir başka grup öykü yazarken biz de bir başka grubun ürettiği sözcüklerle öykü yazdık.

***

Medine‘nin sıcak mı sıcak bir gününde gölgesi ancak kendine yeten bir hurma ağacının altında gezegenlerin nasıl oluştuğunu düşünen Semiha Hanım çözemediği bu sorununu çözmek, sezgileri ve düşünce dünyası çok zengin bir mütefekkirin ilmi ve manevi dünyasından feyz almak için yanına gitmeye karar verdi.

Ağır adımlarla hurma ağacının altından kalkıp Medine sokaklarını arşınlamaya başladı. Sıcak kafatasının içinden girip beyin hücrelerini yakıp damarlarındaki tüm kanı çeker gibiydi. Damarlarındaki kanın çekildiğini hissedince Semiha Hanım, asırlar evvel Türk kardeşlerine uygulanan Mankurt efsanesi geldi aklına.

Yürüyordu kendinden habersiz. Durdu sonra. Gözleri kararmaya başladı. Yolun sağındaki ve solundaki siyahlara bürünmüş meczupları görünce “Zebaniler, zebaniler!” diye bağırmaya başladı.

Kendini tutamadı, yığıldı yere. Gök kapandı, göz kapandı. Medine sokakları Semiha Hanım’ın çığlıkları ile yankılandı. Bu çığlıkları ne siyahlara bürünmüş meczuplar duydu ne de tüm adem.

***

Not: Yaratıcı yazma etkinliğinin uygulama aşamalarını bir sonraki yazımızda bulabilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir