Serinin Yeni Filmi: Jurassic World

jurassic world

“John Hammond’ın başarısızlıkla sonuçlanan Jurassic Park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. Nublar Adası’nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, Hammond’ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı Jurassic World adıyla kurulmuştur. Ancak kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçen parkta müşteri sayısı günden güne azalmaktadır. Parkı işleten şirketin hedeflerini tutturabilmesi için parkta yenilikler yapılır, yeni bir dinozor türü yaratılır. Ne var ki bu yeni tür, adayı ve adadakileri felakete sürükleyebilecek sonuçlar doğuracaktır.”

7.1 İMDB puanına sahip olan Jurassic World’un yönetmen koltuğunda Colin Trevorrow oturmakta. Filmin senaryosunu Amanda Silver, Rick Jaffa ve Michaei Crichton yazmış. Yapımcılarından birisinin Steven Spielberg olduğu filmde Chris Pratt, Katie McGrath, Bryce Dallas Howard, Omar Sy gibi oyuncular rol almakta.

90’lı yılların efsanesi olan, bize dinozorları sevdiren ve Treks’in isminin dilimize pelesenk olmasını sağlayan Jurassic World’un 2015 versiyonunu, bir diğer deyişle serinin dördüncü filmi olan bu film adeta bir görsel efekt şöleni.

jurassic world afiş

Filmde anlatılan olay ve ortaya çıkan kurgu çok etkileyici değil. Bunun yanında gereksiz yere filme sokulan komedi hoş olmamış. 90’lı yıllardaki Jurassic filmlerini hatırlarsanız, bu filmlerde hep bir gerilim olurdu ve bu gerilim sona kadar devam ederdi. Bu filmde gerilimi tam olarak yaşayamıyoruz. Bir de tehlike yaklaştığında insanların çok yapmacık tavırlarla sağ sola koşması filmin gerilimini ve inandırıcılığını düşürmüş.

Ne olursa olsun filmde anlatılan olay ve ortaya çıkan kurgu çok etkileyici olmasa da ortaya çıkarılan Jurassic dünyası bir harika. Oradaki dünyaya bayıldım. Sadece bu dünyayı görmeniz için bile bu filmi seyretmenizi tavsiye ederim.

  • Filmin özeti ile ilgili bilgiler sinemalar.com adresinden alınmıştır.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir