Solo Likya Yürüyüş Planı

Uzun süredir yazamamanın verdiği tutukluk sözcüklerin ak kağıda (beyaz ekran yazmaya gönlüm elvermedi) düşmesine engel oluyor. Bu yazamama sürecinin temel sorumlusu ise Likya Yolu yürüyüşü için yaptığım temel hazırlıklar. Geçtiğimiz yıl (Nisan, 2013) yaptığımız Likya Yolu yürüyüşünün ilk etabının ardından bu yıl da yürüyüşün ikinci etabını yürümeyi planlıyor, geçen yılki yoldaşımla birlikte ikinci etapta yürüyeceğimiz parkuru ve gerekli malzemeleri planlıyorduk. Planlama süreci, yaptığımız antrenmanlar, yoğun iş temposu falan derken epey bir süredir yazmaya ara vermek durumunda kaldım. Önümüzdeki haftalarda da arazide olacağım için yazamayacağım ama dönüşte yazacağım ilk şey bu yılki yürüyüşün güncesi olacak.

İlk etabını Hüseyin’le gerçekleştirdiğimiz Likya yürüyüşünün ikinci etabına Hüseyin ne yazık ki katılamıyor ama biliyorum ki yol boyunca attığım her adımda benimle birlikte olacak.

160 kilometre olarak planladığım solo yürüyüşümü Fethiye’den başlayıp Kaş’ta bitirmeyi planlıyorum. Yürüyüş sırasında Kate Clow’un rotasının dışına çıkmamak, hiçbir motorlu ya da motorsuz ulaşım aracına binememek ve doğa dışında konaklamamak gibi kendime koyduğum kurallarım var. Bakalım gerçekleştirebilecek miyim?
Doğanın ortasında ve kendimle baş başa geçireceğim bu yolculuk kendimi biraz daha tanımamı sağlayacak olmasının yanı sıra şehirden ve şehir hayatının dayatmalarından uzaklaşmak için büyük bir fırsat olacak.

Yürüyüş planım aşağıdaki fotoğraftaki turuncu çizgiyi takip etmek şeklinde.

Likya-Rotası

Döndüğümde görüşmek üzere…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir