Sultanbeyli Gölet Park

sultanbeyli-gölet-park

Bugün bir yere gitmek için Sultanbeyli’den geçmek zorundaydım. Sultanbeyli’ye gelmişken uzun zamandır gitmeyi düşündüğüm ama bir türlü gidemediğim Anadolu Yakası’nın en büyük sosyal alanı olan Sultanbeyli Gölet Park’a gideyim dedim. İyi ki de gitmiştim.

sultanbeyli gölet park oyun alanı

Mart ayında açılan Gölet Park’ın içerisine ilk girdiğinizde sizi Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet standartıyla neredeki sosyal tesise gitseniz yanılmayacağınız restaurantı ve kafesi karşılıyor. Girişte yürüyüş yollarıyla sağa sola ayrılan hangi yöne giderseniz gidin sizi yolun iki tarafındaki yeşillikler ve birbirinden güzel ve rengarenk çiçekler karşılıyor. Sağdan yürüyüş yolunu takip ettiğinizde yol, sizi çocuklar için yapılmış ücretsiz ve üstü kapalı dev gibi bir oyun alanına çıkarıyor. Bugün hiç abartmıyorum belki orada oynayan 500 çocuk vardı. Bu oyun alanının arkasında futbol ve voleybol sahaları da göz kamaştırıyor. Sahaların ön tarafında ise hızlı gençler için kay kay alanları var.

sultanbeyli gölet park oyun alanları

Sosyal alanın ortasında gölün üzerine yapılan köprülerle sağa sola rahatlıkla geçebilir ve seyir zevki yapabilirsiniz. Girişin karşı tarafında yine çocuklar için güzel bir oyun alanı yapılmış. Girişin solundaki yürüyüş yolunu kendinize seçerseniz sizi güzel bir anfi karşılayacak. Ayrıca çoğu sosyal tesiste oturma sorunu yaşayan insanlar için burada böyle bir sorun olmayacak. Her yerde yüzlerce insanın oturabileceği banklar var. Bu sosyal tesisin önemli bir artısı diyebiliriz.

sultanbeyli gölet park fotoğrafları

20 dönümlük alana yayılan bu sosyal tesis Sultanbeyli için gayet güzel bir sosyal tesis olmuş. İnsanların çimlere basarak fotoğraf çektirme sevdası ve çöplerini sağda solda bırakma hastalığı olmasa çok daha iyi olacak. Ayrıca ben olsam göle bisiklet ya da kayık koydurur, oradan da kazanç elde ederdim. İlla ki bunu tercih edecek insanlar olacaktır.

Her şeye rağmen insanların rahatlıkla bir gününü ailesi, eşi, dostlar ile geçirebileceği güzel bir yer olmuş Gölet Park Sosyal Tesisleri… Anadolu Yakası’na yolu düşenler muhakkak uğrasınlar derim. Hafta içi gelirseniz, hafta sonunun kalabalıklığından da kurtulmuş olursunuz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 3 tane yorum yapılmış.

  1. ilhan Şentürk diyor ki:

    Bir düğün icin gittiğim o bölgede gördüğüm ve bir an nerede olduğum konusunda anlam veremediğim o yer… zaman oldu ve sonra tekrar gittim.kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tek yapmanız gereken pılınızı pırtınızı toplayıp gitmek.

    • güler diyor ki:

      merhaba..sosyal tesisi beğenmenize sevindim.izniniz olursa bişey soracağım.düğün için gittim derken sosyal tesisin içinde bir düğüne mi yoksa o civarda bir yerlerde düğüne mi gittiniz?neden soruyorsunuz derseniz oğluma bir sünnet düğünü planlıyorum mekan konusunda araştırıyorum…teşekkürler…

  2. Kesinlikle haklısın… Hem sizin hem de çocuklarınız için çok ideal bir yer…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir