Tehlikeye 3 Yolculuk

tehlikeye 3 yolculukKötülükler Prensi Zoliran büyülü defterine üç gün içinde gerçekleşecek üç olay yazdı. Eğer bunlara engel olunmazsa, tüm dünya kötülüğün egemenliği altına girecekti. Dünyayı Zoliran’dan kurtarabilecek tek kişi, Büyücü Olbi’ydi. Ama yaşlı büyücü, bir süre önce kendini emekliye ayırmıştı. Bir büyücü oğlu olan Maji, onu ikna etmeyi başardı; tabii yardım etmek koşuluyla. Şimdi Maji’nin önünde, üç gün ve tehlikeli üç yolculuk vardı. (Kitabın Arka Kapağından)

İyiyle kötünün savaşı birçok sanat eserine konu olmuştur. Başta edebiyat sonra sinema bu konuyu işlemiştir hep. Aslı Der, “Tehlikeye 3 Yolculuk” kitabında iyi ile kötünün mücadelesini anlatmış. 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerinin keyifle okuyacağı bu eser; güzel kurgusu ve akıcı dili ile övgüyü hak eden bir eser.

Kitabın bölümleri olan Dev Arılar Ülkesi, Kertenkeleler Adası ve Vampir Yarasalar Şatosu’nda kitabın kahramanı Maji, kötülere karşı mücadele eder. Bu mücadelede onun koruyucusu, yol göstericisi ise Büyücü Olbi’dir. Büyücü Olbi, Maji’ye hazırladığı iksirlerle yardım etmiş, bir büyücünün oğlu olan Maji de Kötülükler Prensi Zoliran ve ekibiyle kıyasıya mücadele etmiş, sonunda Maji ve Büyücü Olbi bu mücadeleyi kazanmıştır.

Fantastik edebiyatın inceliklerini ve güzelliklerini Çocuk Edebiyatı’nın içine başarılı bir şekilde yerleştiren Aslı Der, “Tehlikeye 3 Yolculuk” kitabında ile sihir, yolculuk, bilgelik, aldatma, ve iyi – kötü temaları işlenmiştir. Bu başarılı kitabı muhakkak çocuklarımıza okutalım.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir