Tess Gerritsen’in Son Kitabı: Sona Kalan

sona-kalan-kitabı

“Bambaşka hayatlar ait Claire, Will, ve Teddy adında üç masum çocuğun yolları bir anda, hiç beklenmedik bir trajediyle kesişir. Önce aileleri ardından koruyucu aileleri katledilen bu çocuklar için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Peki, onları bir araya getiren bu sarsıcı olaylar bir rastlantı mı yoksa birbirleriyle bağlantılı gerçeklerin önemli bir halkası mıdır?

Jane Rizzoli ile Maura Isles, katledilen ailelerle ilgili araştırmalarını derinleştirdikçe uzayan sır perdesini aralayabilecek, bu çocukları bekleyen korkunç kaderi değiştirebilecekler mi?”

Tess Gerritsen‘in son kitabı “Sona Kalan” kitabının arka kapağında yazılanlardı bunlar. Ayrıca kitap için şunlar söylenmiş:

“Gerritsen her zamanki gibi mükemmel karakterler ve gizemli kurgular yaratmadaki ustalığını konuşturmuş.” -The Washington Post-

“Rizzoli’nin, günümüzde yazılmış en iyi dedektif karakterlerinden biri olduğu bir kez daha anlaşılıyor.” -Fresh Fiction-

“Sona Kalan’ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa kesinlikle okumak zorundasınız.” -Lee Child-

“Gerritsen kendini asla tekrar etmiyor, hikayelerine yeni rotalar çizmekten de çekinmiyor.” -Publishers Weekly-

“Gerritsen’in günümüz gerilim türünde en iyi yazarlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. -Providence Journal-

“Sona Kalan” kitabı polisiye, gerilim türünde yazılmış güzel bir kitap diyebiliriz. 477 sayfalık bu kitabın son 100 sayfasında heyecan biraz artıyor. Katilin ortaya çıktığı bölümlerde ise heyecan daha da doruktaydı. Kitabın finalinde anlatılanlar tahmin edilemez bir hale geliyor. Bazen işler karışsa da finalde her şey ortaya çıkıyor.

Akıcı, bir solukta okuyacağınız bu eser polisiye, gerilim kitaplarını sevenler tarafından okunacak bir türde. Çok anlatılacak bir özelliği olmayan bu eserin sadece yayınevi ile ilgili bir eleştiri getirmem gerekiyor. Kitap Martı Yayınları’ndan çıkmış. Bu kadar büyük bir yayınevinden çıkan bir kitapta hala çok basit hatalar oluyorsa burada yayınevi gerekli ihtimamı göstermiyor demektir. Bu işten epeyce para kazanan belki de kitap işinden en fazla payı alan yayınevleri bu işe daha fazla önem vermeleri gerekiyor.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. vio diyor ki:

    tess gerritsen kitaplarınin sıralanısini e-postaya gönderebilirmisiniz?

  1. 05 Ocak 2015

    […] Sona Kalan – Tess […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir