The Conjuring – Korku Seansı

“1960’lardan beri Ed ve Lorraine Warren, dünyanın önde gelen paranormal araştırmacılarından birisi olarak tanınan kişilerdir. Lorraine çok yetenekli bir falcı, Ed de Katolik Kilisesi tarafından tanınan ve din adamı olmayan tek Şeytan bilimcisidir. Tartışmaya açık kariyerleri boyunca gördükleri binlerce vaka arasından gördükleri en korkunç olanını bugüne kadar sır olarak saklamışlardı. Bu film gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.”

korku senası konusu

2013 yılının en iyi korku filmleri arasında yerini alacak bu film için baştan sona gerilim dolu diyebiliriz. Hatta bu film için 2013 yılının en iyi korku filmi de diyebiliriz. Önceden korku filmi seyretmek benim için herhangi bir problem teşkil etmezdi. Uzun süredir korku filmi seyretmemiştim. Bu ayrılığı “Korku Seansı” filmi ile bitirmeye karar vermiştim. Korku filmlerinden korkmayan ben bu filmi ikiye bölerek seyrettim. Gerilime ancak öyle dayanabildim.

korku seansı afiş

IMDB puanı 7.6 olan bu filmin yönetmenliğini James Wan yapmış. Filmde Vera Farmiga, Patrick Wilson, Mackenzie Foy, Lili Taylor, Joey King gibi oyuncular rol almış. Senaryosunu ise Chad Hayes’in yazdığı bu filmde olay, bir ailenin çiftlik evine taşınmaları ile başlar. Evin karanlık geçmişi aileyi sahiplenmeye çalışır. O yıllarda bu tür olağanüstü olaylarla ilgilenen Ed ve Lorraine Warren’e aile ulaşır ve evdeki bu olağanüstülükleri çözmelerini ister. Eve geldiklerinde evde farklı güçlerin olduklarını anlayan bu ikili zorlu bir mücadeleye girişir.

korku seansı

Özellikle çocuklar, anne, Ed ve Lorraine karakterine canlandıran oyuncuların performansları gayet iyiydi. Filmde normal bir korku filminde olabilecek çoğu unsur vardı ama hiçbir şey abartılmamıştı. Müzikler de başarılıydı. Bu saydığımız unsurlar bir araya gelince güzel bir film çıkmış ortaya.

Ben korku filmlerini çok severim, diyen arkadaşlarımız varsa bu film tam size göre. Beğeneceğinize ve korkacağınıza garanti verebilirim…

Filmin fragmanı:

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir