The Strain Sezon 2

the strain 2. sezon

The Strain dizisinin ikinci sezonu geçen ay bitti. Dizinin birinci sezonu ile ilgili düşüncelerimizi yazmıştık. (Yazıya ulaşmak için tıklayın.)

Birinci sezonu seyrederken gayet keyif aldığımı söyleyebilirim. Hemen belirtmeliyim ki ikinci sezonu seyrederken de aynı keyfi aldığımı söyleyebilirim. Bazı bölümler de heyecan düşse de bu bölümler haricinde dizi birinci sezondaki başarısını hiç şüphesiz devam ettiriyor. Birinci sezon tanıtımını yaparken zombi vampir dediklerimizin strigoi olduğunu öğrendik.

Doktor Eprahim ve Dr. Nora’nın ikinci sezonda da yayılan hastalığa karşı çare üretmek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Hatta bu sezon çareye biraz yaklaşsalar da işler umdukları gibi gitmiyor. Öte yandan strigoilerden olan Eprahim’in karısı sürekli çocukları için gelmesi ve yanlarına aldığı çocuk strigoiler dizideki aksiyonu ve gerilimi kesinlikle bir üste çekti. Dizinin sezon sonunun da hiç beklenmedik bir şekilde ve muhteşem bir sonla bittiğini belirtmekte fayda var.

Sanırım bu dizide en çok hoşuma giden şey Abraham ve Thomas’la beraber sık sık tarih yolculuğuna çıkmamız. Bu yolculuklar gayet eğlenceli, bilgi verici ve fantastik oluyor. Ayrıca yeni karakterlerle dizideki heyecan bir kat daha arttı, diyebiliriz.

İkinci sezonunda birinci sezonuna oranla seyirci sayısı 3 kat artan dizi bu ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Seyretmeye dizi arıyorsanız The Strain’i seyredebilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir