Thermos Thermocafe İnceleme

Stanley termos incelemesinden sonra şimdi sırada termosa adını veren Thermos firmasının bir ürünü olan Thermocafe var. Termos incelemesi yapmamızın gerekçelerini daha önceki Stanley termos incelememizde belirtmiştik. Dileyen linke tıklayarak bu yazıyı okuyabilir.

Stanley termostan oldukça memnun olmamıza rağmen doğa yürüyüşlerinde taşıması çok rahat olmadığı için daha hafif ir termos arayışı içindeydik ve karşımıza Thermocafe çıktı. Sırt çantasında taşımasının kolay olması amacıyla 0,7 litre olarak tercih ettiğimiz termosumuzun teknik özellikleri şu şekilde:

thermosStainless Steel, iç ve dış yüzey paslanmaz çelik

Stopper iç kapak

Bardak olarak da kullanılabilen dış kapak

Siyah kaplama

7*7*27 cm ebatlarında

En önemli özelliği en sona sakladık. 8 saate kadar sıcak 18 saate kadar da soğuk tutabilme…

Her ne kadar 8 saate kadar sıcak tutabilme dense de yaptığımız testlerde 16. Saate kadar keyifli bir şekilde çay ya da kahve içmeye elverir bir şekilde su sıcaklığını koruyabiliyor. Çantanın dış file cebince rüzgara maruz kaldığında bile 8 saate kadar su sıcaklığı içilebilir kıvamın altına düşmüyor.

Bu termosumuzda da akıllı iç kapağı tercih etmedik çünkü akıllı iç kapağa sahip termoslar ne yazık ki bir süre sonra sızdırma yapabiliyor.

Ucuz fiyatı, uzun soluklu sıvıyı saklama süresi ve hafifliğiyle tercih edilebilecek Thermos kalitesi altındaki bu ürünün tek olumsuz yanı siyah kaplamanın çok çabuk soyulması…

Belki bunları da beğenirsin...

1 Yorum

  1. Deniz diyor ki:

    Bende aldim bugun cay koydum 4 saat sonra ictim sicakti ama koku yapmisti termos kokusu nedenini bilen var mi iade mi etmeliyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir