Trabzonspor – Gaziantepspor Maçının Ardından

Vahid Hoca’nın Trabzonspora geldiğinden beri memnuniyetsiz bir hali olduğu herkes tarafından görülüyordu. Bunun sebebi onu Trabzonspordan daha iyi takımların istemesi olarak gösterebiliriz. Vahid Hoca’yla Trabzonspor Dünya Kupası’ndan önce anlaşmıştı. Dünya Kupası’nda iyi işler yapan hocaya daha iyi teklifler gelmesi onun aklını bir süre meşgul etti ama Vahid Hoca da delikanlı adammış ki verdiği sözün arkasında durdu ve Trabzonspora geldi.

Takımdan, oyunculardan ve tüm yaşananlardan memnuniyetsiz tavrı hep bu sebepleydi. Günler, haftalar geçince bu tavrı artık yavaş yavaş bıraktı ama hırçınlığı bırakmadı. O da her teknik adam gibi yenilgiye tahammül edemiyor. Bazen söylememesi gerekenleri ulu orta söylediği için eleştiri oklarına hedef oluyor ama yine dimdik takımının başında görevine devam ediyor.

Gaziantep maçına Lokeren’i ve önceki hafta oynanan Mersin İdman Yurdu’nu yenen bir takım olarak çıktı Trabzonspor. Lokeren’le oynadığı maçı bir kenara bırakırsak Mersin maçında sahaya çıkan 11’e bakın, bir de Gaziantep maçına çıkan 11’e. Takımın dinamikleri ile oynuyor hoca. Bunu yapmaktaki amacı sanırım bütün oyuncularını en iyi şekilde kullanmak istiyor ama takım buna hazır değil.

Başarı olsun istiyorsak, bu tecrübeyle sabittir, takımın iskeleti olmak zorunda ve bu iskeletle fazla oynamamak gerekir. Sanırım Vahid Hoca, bu iskeleti tam oturtamadı. Takımın iskeleti oturmadığı için 7. hafta sonunda 8 puanla 12. sıradayız. Trabzonsporun burada kalmayacağını herkes biliyor ama istenilen sonuçlar ne zaman alınacak orası meçhul. Kimse Vahid Hoca için kötü hoca diyemez. Üstüne üstlük Trabzon şehrini biliyor, insanlarını tanıyor. O da şehir gibi, şehrin insanları gidi sert ve agresif. Ne yapacağı kestirilemiyor.

Trabzonsporun maçlarını seyrettiğimizde kimse kötü oynadığını iddia edemez. İyi pas yapıyoruz. İyi mücadele ediyoruz. Maçı bırakmıyoruz. Bir haftada üç maça çıkan Trabzonspor, Gaziantep karşısında hala diri ve son 15-20 dakika sonucu değiştirmek için bastırıyorsa ve rakip Gaziantep, haftada bir maç oynadığı halde son 15-20 dakika tel tel dökülüyorsa ve sakatlıklar baş gösteriyorsa Trabzonspor iyi çalışıyor demektir.

Taraftarlar sabırsızdır ama beklemek zorunda. Öyle 7-8 haftada çok teknik adam gönderdik biz. Gönderdiğimizde de bir işe yaramadığını öğrendik. Bu sefer de tersini yapalım. Sabredelim. Başarı gelecektir.

Trabzonspor Gaziantepsor maçı geniş özeti ve golleri:

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir