Türk Korku Filmleri ve Musallat – 2

Son yıllarda ülkemizde sinema sektörü çok gelişti. İyi filmler yapılmaya başlandı. Macera, aşk, komedi ve tarihi filmlere iyi örnekler verildi. Bu alanlardaki başarı maalesef korku filmlerinde olmadı hiç. Bilmem, siz iyi bir Türk korku filmi seyrettiniz mi? Ben seyretmedim.

musallat 2

Dün akşam bir arkadaşımla -uzun süreden beri bir korku filmi de seyretmemiştik- Musallat – 2’yi gittik. Filmde, evlatlık alınan Elif adında bir kızın hikâyesi anlatılır. Filmin bir kısmı günümüzde bir kısmı da 27 yıl önce yani kızın doğduğu zamanda geçer. Yani filmde bir zaman koridoru kullanılarak geçmişe gidilir. Filmin başlarında Elif, rüyalarında kâbuslar görür. Bundan çokça rahatsızlık duymaktadır. Anne ve babasının ölümü ile birlikte amcası tarafından gerçekleri öğrenen Elif, ölen anne ve babasının gerçek ailesi olmadığını öğrenir. Daha sonra Elif gerçek ailesinin izini bulmak için Karaağaç Köyü’ne gelir. Köyde pek fazla kimse kalmamıştır. Kalanlar da hep problemli insanlardır. Geçirdiği bir kaza sonucu yolu yan köye düşen Elif, o köyün hikâyesini öğrenir. O köyün hikâyesi aslında kendi hikâyesidir Elif’in. Hikâyeyi ve ayrıntıyı anlatmak istemem. Kısaca söylemek gerekirse kıza ve ailesine musallat olan bir cin neticesinde olan olaylar anlatılır.

musallat 2 filmi

Bizim senaristler korku deyince sadece cin ve peri unsurundan hareket ederek bunu sağlamaya çalışıyorlar. Bunun yanına eski evleri, karanlık ortamları, makası, suyu da ekleyince korku unsurlarını tamamlamış oluyorlar. Bana sorarsanız Türk filmleri bu cin, peri işlerinden uzaklaşması gerekir. Artık yeni şeyler söylemesi gerekir.

musallat 2 filmi konusu

Dün akşamki bu filmden de anladığım o ki halkımız korku filmi seyretmek istiyor. Çünkü çoğu sinemasever “Musallat” filmini seyretmiş. Ama kiminle konuştuysam pek olumlu tepkiler almadım. Çünkü filmi seyreden herkes mutsuzdu.

Filmin fragmanı:

 

 

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir