Uç Ülkeye Yolculuk II

Uç Ülkeye Yolculuk I yazımda da anlattığım gibi Karia Yolu kafamda netleşmiş, kaç gün yürüyeceğimi planlamış sıra çantaya yerleştirilecek malzemelere gelmişti. Birkaç kişi ne alıyorsun yanına nasıl yerleştiriyorsun falan diye sorunca ben de bloga yazayım belki ileride birileri faydalanır diye düşündüm. Seçtiğim malzemeler ve kısa açıklamaları aşağıdaki gibi:

kamp hazırlığı

Çanta: Deuter AirContact Pro 70+15 – Büyük bir çanta taşıyorum çünkü çantamın dışında hiçbir şey asılı olsun istemiyorum.

Çadır: Husky Bizam – Ortalama bir ağırlığa sahip bu iki kişilik çadır bana epeydir hizmet etmeye devam ediyor. Kurulum kolaylığı vb. onca neden bu çadırı bu yürüyüşte de yanıma almamın nedenlerinden biriydi.

Uyku Tulumu: Karrimor Hibernate 3 – Konfort dercesi 5 olan bu çadırın limit sıcaklığı 0 iken extreme derecesi -16 olarak geçiyor. Yüksek irtifa hariç bahar aylarında son derece rahat kullanılabilen bu tulum 1560 gr ağırlığa sahip.

Mat: Husky Folly şişme mat + Thermarest köpük mat – İki mat kullanıyor olmamın nedeni hem uzun süren ve günlerce süren kamplı yürüyüşlerimde biraz daha konforlu bir uyku çekmek hem de şişme matın zeminden gelebilecek bir tahribata karşı korumak gibi bir amacı var. Kış döneminde sağladığı yalıtımsa inanılmaz.

Bot: Lafuma Atakama – Deniz seviyesinde yürüyüşler için yeterli bir bot.

Giysi: 1 şort olabilen yürüyüş pantolonu bir yürüyüş şortu, biri insan içinde –otobüs- giymek üzere 3 tişört, polar, ince bir rüzgarlık, panço, buff, şapka, gözlük ve diğer çamaşırlar…

Kamp Mutfağı: Primus tek kişilik tava tencere seti, Ferrino çaydanlık, çift cidarlı bardak, gaz ocağı + vidalı kartuş, plastik çatal + kaşık, Victorinox çakı, mora bıçak.

Diğer Ivır Zıvırlar: Su arıtma tableti, ilk yardım seti, biri alüminyum olmak üzere iki adet 1 litrelik matara, çakmak, çöp poşeti, taşınabilir batarya, fotoğraf makinesi, not defteri, kalem, düdük, yardımcı ip, iğne-iplik, kafa ve el feneri, yedek pil, güneş kremi, diş fırçası ve macunu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, pudra, ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç ve daha aklıma gelmeyen birkaç şey daha…

Çantanızı yerleştirirken ağır olan eşyaları çantanın alt kısmından başlayarak sırtınıza en yakın konumda olacak şekilde yerleştirmeyi ve çantanın dışına gerekmedikçe bir şeyler asmamaya gayret ediniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir