Vahşetin Fotoğrafları ve CNN-Katar Ortaklığı: Manidar!

Çok değil 2013’ün Haziran ayında Gezi parkı olayları sürerken, CNN İstanbul’dan canlı yayın yapıyor diye uluslararası komplo var diyenler, bugün fotoğraflarla Suriye gerçeği diye CNN ile ortak yayınlar yapıyorlar.

Dün CNN’in arkasında ABD ve İsrail lobisi var, yapıln her yayını buna göre değerlendirmek gerekir diyen kalemler; bugün vahşetin fotoğraflarını CNN ile aynı anda vermenin haklı! gururunu yaşıyorlar.

Dün CNN’in operasyonel özel bir kurum olduğunu ve Cristian Amanpor’un gizli güçlerle ittifak halinde olduğunu söyleyenler; bugün Amanpor ismi için ” en saygın gazeteciler” listesinde olduğunu iştahla dillendiriyorlar.

Tüm bu tespitler sonrası vahşet fotoğraflarıyla ilgili birkaç tespit yapmakta fayda var. Ve bu tespiti yaparken son zamanların en meşhur kelimesini de kullanalım; manidar!

1- Suriye meselesinin tüm bileşenlerinin ve bütün güç dengelerinin katılacağı Cenevre 2 toplantısından bir gün önce bu raporun çıkması: zamanlama bakımından manidar!

2- özel bir İngiliz hukuk bürosu tarafından Katar ve S. Arabistan paralarıyla bu raporun hazırlanmış olması: Destekçileri bakımından manidar!

3- Bu 55 bin fotoğrafın, Esad güçlerine bağlı bir yetkili tarafından sızdırıldığı iddiası: yöntem bakımından manidar!

4- Katar destekli bu raporun aynı anda büyük tanıtımlarla TRT ve CNN ortak zamanlamasıyla gündeme taşınması: işbirliği açısından manidar!

5-Cenevre 2 konferansı öncesi, ABD-Avrupa ve Rusya-İran dengesini değiştirecek şekilde yayımlanması: Güç dengeleri açısından manidar!

6- Afganistan’da cesetlerin üzerine işeyen bir zihniyetin, Iraklıyı-Afgansitanlıyı-Libyalıyı insan olarak değerlendirmeyen, silah satan, bomba satan, birbirine düşüren beyaz adamın birden insan haklarını hatırlaması, üzülürmüş gibi yapması: Samimiyet açısından manidar!

7- Afganistan, Irak, Libya gibi demokrasi götürülen ülke örnekleri taptaze iken çıkan fotoğrafların ardından askeri müdahale gerekir diye çığlıklar atmaya başlayan ılımlı müslümanlar; İslam dini açısından manidar!

8- Mazluma zulmeden, öldüren, işkence eden, katleden her kimse lanetleyemeyip kendi görüşüne yakın olanları meşru göstermeye çalışanlar: İnsanlık adına manidar!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir