Vialand mı? Hayır, Asla!

Bugünvialand rezilliği okul olarak Vialand’a bir gezi düzenledik. İlk başta her şey çok güzel başladı. Çocuklar şen, biz de mutluyduk. Ta ki Vialand’a varana kadar. Vialand’ın giriş kapısına geldiğimizde upuzun bir kuyrukla karşılaştık. İyi kötü içeri girdikten sonra asıl çile içeride başladı.

Vialand’ın kendilerine göre günlük ziyaretçi limiti kaçtır, bilemem ama bugün orada olan ziyaretçilerin sayısı haddinden fazlaydı. Bizimle beraber kaç okul bugün Vialand’ı ziyaret etti acaba? Bu sorunun cevabını vermek gerçekten güç ama sadece bizim ilçeden 4-5 okul vardı benim bildiğim. Zaten toplam dört saat kalabildiğimiz Vialand’da çocuklar bir üniteyi kullanabilmek için 45-50 dakika sıra bekledi. Bu kadar sıra çilesi çeken çocuklar, bu çilenin sonunda sadece 2-3 üniteyi kullanabildiler. Bu durum oradaki bütün çocuklar için geçerliydi yani bütün okullar aynı çileyi çekiyordu.

Dışarıda 50 kuruşa satılan suyun 1.5 liraya satıldığı Vialand’da tek kazanan şüphesiz cebini parayla dolduran ağababalardı. 100 lira fazla verip koluna bileklik takanın önden sıraya alındığı düzene lanet olsun. Bu düzenin suyuna otobüs otobüs para taşıyan bizlere de bu, büyük bir ders olsun. Bu dersten gereken ana fikri biz aldık. Bundan sonra biz ve bizim gibi düşünen okullar ve bu yazıya gönül olarak ortak olan okullar size otobüs otobüs para taşımayacak.

vialand çilesi

Bizim sırtımızdan geçinip bize sağlıklı hizmet vermeyen Vialand’ı, yönetimini, neticede sorumlu olan kim varsa herkesi şiddetle kınıyorum.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir