Vurun Efendiler Vurun!

Bir tarafta atanıp öğretmen olan eğitim emekçileri, diğer tarafta öğretmen olarak atanamayıp polis olan eğitim fakültesi mezunlar var.

Bir tarafta 40-50 yaşını aşmış ve tek istediği eğitimde yaşanan olumsuzlukları protesto etmek isteyen öğretmenler; diğer tarafa Yirmili yaşlarına henüz basmış ve ellerine verilen gaz fişeklerini,  kendisini bilgisayar oyunundaymışçasına rahatça sağa sola atan güvenlik kuvvetleri var.

Bir tarafta 24 Kasım öğretmenler günü için başbakan Trabzon’dan “ öğretmenlerin hakkı ödenmez” diyor, diğer tarafta Kızılay’da polis tazyikli su ve gazla bu borcu çoktan kapatmışa benziyor.

Bir tarafta kısa bir süre öncesine kadar, televizyon başında, kafasına botla bastırılan öğrenci ya da işten atılmış işçileri gördüğünde yüreği sızlayan,  ‘bu kadarı da olmaz, olmamalı’ diyen o genç vicdan; zamanla faturaların, ev kirasının, işsizliğin de omuzlarına bindirdiği yükle taraf değiştirmiş, elindeki copu tereddüt etmeden babası yaşındaki emekli öğretmenin sırtına vururken bulmuştur kendini!

Yani bir zamanlar kendini bot altında ezilen bir öğrenci yerine koyarken, artık taraf değiştirmiş ve ezen bot olmuştur!

Bu değişimin yaşanmasında emeği geçen herkesi tebrik eder, yerlerde kan revan içinde yatan ellisini aşmış emekli öğretmen görüntülerinin ileri demokrasimize hayırlar getirmesini temenni ederim…

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir