Yapılışı Kolay Cheese Kek

Aslında çok basit bir yapılışı olmasına rağmen çoğu kişi tarafından bilinmeyen fakat sunduğum her kişinin beğenilerini ifade ettiği bir tarifi paylaşmak istiyorum sizlerle. Malzemeniz hazırda varsa merak etmeyin, yapımı, anlatımı kadar kısa sürecek. Bundan sonra da misafirlerinize ne yapacağınızın sıkıntısını çekmeyeceksiniz.

cheese kek

Cheese Kek

Malzemeler:
2 paket burçak bisküvi
200 gr. margarin
200 gr. labne peyniri
3 yemek kaşığı ekmek üstü çikolata
Üzeri için bolca çekilmiş fındık

Yapılışı:
Burçak bisküvileri robotla çekip un haline getirelim. Oda sıcaklığında yumuşamış margarinle un haline getirdiğimiz bisküvileri güzelce yoğuralım. Yoğurma işlemi için bir yemek kaşığı kullanabilirsiniz. Bisküviler ile margarin birleştikten sonra bu birleşimi borcama veya kenarları çıkan kek kalıbının tabanına kaşıkla düzleyerek yayalım.

Sıra labne peyniri ve çikolatada. Labne peyniri ve çikolatayı bir kapta karıştıralım. Karışımın tadına bakarak çikolata ve labne peynirin kıvamını ayarlayabilirsiniz. Tadına bakmamızın sebebi peynirin ve çikolatanın oranını ayarlayabilmek. Birisinin tadı ağır basınca kekimiz iyi olmayabilir. Karıştırma işlemi bitip, karışım tat testinden geçtikten sonra bu karışımı, daha önce düzlediğimiz kek tabanının üstüne yayalım. Son olarak bolca çekilmiş fındıkları kekimizin son halinin üzerine bolca serperek kekimizi buzdolabına koyalım. Aradan üç, dört saat geçtikten sonra kekimizi istediğimiz zaman servis edebiliriz.
yapılışı-kolay-cheese-kek

                                                                                                                                      AYŞE GİRGİN KARABIÇAK

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir