Yazık Oluyor Trabzonspor’uma

trabzonspor

Anadolu takımlarının öncüsü olan ve zamanında İstanbul takımlarına sahaları dar eden Trabzonspor’um düştüğü bu durumlara bakar mısınız? Trabzonspor’umuzu bu durumlara kim düşürmüşse umarım tiz zamanda o da en kötü durumlara düşer ve adı hiç anılmaz.

Türk futbolunda ne yazık ki takım kötü gittiğinde ilk bileti kesilecek kişi teknik adamdır. Trabzonspor’da da işler kötü gittiği için Mustafa Reşit Akçay Hoca’nın bileti kesilmiştir. Mustafa Hoca, bileti kesilecek kadar başarısız bir teknik adam mıydı sorusunu kendimize sorduğumuzda vicdanlı bir cevap verecek olursak, bileti kesilecek kadar kötü değildi. Mustafa Hoca’nın Trabzonspor karnesine baktığımızda çıktığı Avrupa maçlarında yenilgi yüzü görmeyen ve son yenilgi hariç kendi evinde de hiç yenilgi yüzü görmeyen bir Trabzonspor vardı. Bunlar ortadayken Mustafa Hoca’nın gönderilmesi doğru değildi kanımca.

Musta Hoca’dan önce takımdan gitmesi gereken başka insanlar vardı düşüncesindeyim. Futbolun sadece “f”sinden anlayan birisine de sorsak Trabzonspor’daki en büyük sıkıntının bitirici bir forvet eksiğinin olduğunu size söyler. Hal böyleyken ara dönemde Trabzonspor’a forvet takviyesi yapmayan yönetimin hiç mi kabahati yoktur? İşte, Trabzonspor’dan gitmesi gerekenler meydanlarda siyasetçiler gibi bangır bangır bağıran, ortalığı her daim geren ve “Ara dönemde iyi bir forvet alacağız.” deyip bütün Trabzonsporluları kandırıp ne idüğü belirsiz bir yabancı orta saha oyuncusu alan kişilerdir.

Siyasetle uğraşmayıp, şaibeli bir kupanın peşine düşüp ortalığı velveleye vermek yerine ara dönemde iyi transferler yapıp teknik adamın elini rahatlatacağınıza ancak yapabildiğiniz şey en kolay yol olan teknik adamın biletini kesmektir. Bu akılla giderseniz siz daha çok kendi öz çocuklarınızı yersiniz. Dün Şenol Güneş, bugün Mustafa Reşit Akçay, yarın Hami Mandıralı… Akıl bu olduktan sonra sonuç değişmez.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir