Yazın Geldiğini Nasıl Anlarız?

Biraz geç oldu ama bazı sıkı gözlemlerden sonra yazın gelişinin habercilerini art arda sıralama vakti geldi. Üç tarafı denizlerle çevrili, her tarafı tarih kokan medeniyetler beşiği güzel memleketimde yazın geldiğini anlamanın başlıca yolları şöyle:

1- Hiç yan yola sapmaya gerek yok, sıcaklık 30-40 dereceyi aşmışsa yaz gelmiş demektir.

2- Serdar Ortaç ve Kenangiller albüm çıkarmışsa yaz hayli hayli gelmiş demektir.

3- Haber spikerlerinden, hava durumu sunucularına kadar, bilimum ekran yüzleri kömürvari bir suratla karşınızda sırıtık vaziyettelerse yaz başlamıştır.

4- Show tv isimli televizyon kanalından Fox’a transfer olan “doktorlar” isimli yerli dizi başlamış ve sabah akşam yayınlanıyorsa yazın tam ortasındasınız demektir.

5- Serdar Ortaç’ın, hiç konuşmadan sadece yanında durup poz veren üç-beş sarışınla bir bar çıkışı görüntülerini görmüşseniz yaz almış başını gitmiştir.

6- Televizyon ekranlarında ünlü-ünsüz ekran yüzlerinin mayolu, selülitli, balkon göbekli fotoğraflarını evire-çevire ‘az sonra’ cingılıyla ballandıran magazin programları başlamışsa yaz başlayalı çok olmuş demektir.

7- Yukarıda saydığım maddelerin en az beş tanesini görmüş iseniz sizde milyonlarca dar gelirli vatandaş gibi yazın geldiğini fark etmiş ancak olası aktivitelerini, her tarafı açık evinizin bir kanepesinde ekran karşısında takip ediyorsunuz demektir, hadi bu sene de geçmiş olsun. ( Bu da sosyal mesajımız olsun)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir