Yıl 2095

“100 yıl sonra dünya nasıl olacak?”

“Gelecekte nasıl bir dünya hayal ediyorsun?”

“100 yıl sonraki dünya daha mı yaşanılır bir dünya olur?”

Sorular, sorular… Gelecek ile ilgili sorular biz büyüklerin kafasını hep kurcalamıştır. Ya küçükler? Çocuklarımızın da gelecek ile ilgili düşünmesini hepimiz isteriz sanırım. İşte, çocuklarımızı gelecekle ilgili düşündürebilecek bir kitap “Yıl 2095”.

Eski bir ilkokul öğretmeni olan Jon Scieskza’nın bu kitabı aslında “Zamanda Gezinen Üç Kafadar” dizisinin dördüncü kitabı. 1995 yılında yazılmış “Yıl 2095”. 100 yıl sonra dünyanın nasıl bir yer olacağını düşündürüyor çocuklara.

“Yıl 2095” kitabında uçan robotların, boşlukta süzülen değişik renkteki insanların, üç boyutlu geveze reklamların, ışın tabancalı robotların, yer kırıcı disklerin olduğu bir dünya bekliyor sizi. Bu dünya kiminize çok renkli gelse de kiminize ürkütücü gelebilir.

Fred, Sam ve Joe üç iyi arkadaş yani üç kafadardır. Öğretmenleri onları Doğa Tarihi Müzesi’ni gezdirirken “Kitap”ı karıştıran üç kafadar 2095’e gider ve maceranın kapıları okuyucular için sonuna kadar açılır. 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerine gelecek, teknoloji, yenilikler, reklam, buluşlar gibi temaları çocuklarımıza kazandırmak istiyorsak “Yıl 2095” kitabını kesinlikle okutmalıyız.

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir