Yılmaz Özdil İzlenimleri-1

CAM00126

Merakla beklediğimiz buluşma 31 Ekim saat 16.00 itibariyle gerçekleşti. Hürriyet Bumerang ekibinin hazırlamış olduğu bu okur-yazar buluşması yaklaşık 1.5 saat sürdü. İlk andan son ana kadar hararetin bir an düşmediği buluşmada oldukça renkli anlar da yaşadık. Konuşmanın detaylarına girmeden önce bu bir buçuk saatlik sohbetin en belirgin izlenimiyle başlamak isterim: Yılmaz Özdil buluşmasında yaşadığım en tuhaf his, sanki yazılarını okuyormuşum hissine kapılmam.

CAM00122

Yazılarında nasıl bir üslubu varsa konuşma tarzı da aynı. Ne eksik ne fazla. Örneğin buluşmanın ilk sözleri gazetecilik hayatının ilk ve tek konferansıyla ilgili bir anısıydı. Gazetecilik okurken Mehmet Ali Birand okuluna gelip konferans verir, hocaları da soru sormayan öğrencileri sınıfta bırakacağını söyler. Mehmet Ali Birand salona girer ve en önde oturan Yılmaz Özdil parmak kaldırır soru sormak için ve der ki:

“Dışarı çıkabilir miyim?”

Evet bu anıyla başladık ve yoğun gündem, siyaset, kitaplar derken 1,5 saatlik buluşma bir çırpıda geçiverdi. Karşılıklı diyalog içinde geçen görüşmenin içeriğini bir sonraki yazımızda paylaşacağız.

Belki bunları da beğenirsin...

Bu yazıya toplam 3 tane yorum yapılmış.

  1. Ercan Ö. diyor ki:

    “Dışarı çıkabilir miyim?” güzel soruymuş 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir