Yine Bir Distopya: Uyumsuz

Distopik öyküler son yıllarda Hollywood’ın büyük ilgisini çekiyor olsa gerek… Birkaç ay arayla karşımıza çıkan küllerinden yeniden doğmaya çalışan bir dünya öyküsünün anlatıldığı distopik filmlerden biri de Uyumsuz.

Veronica Roth’un aynı adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanan Uyumsuz, distopik bir film olması, ana karakterlerinin yaşları ve toplumun çeşitli gruplara bölünmesi gibi benzerlikleriyle geçtiğimiz yıllarda sinemaya uyarlanan Açlık Oyunları serisini akla getiriyor.

Kendi gücünü keşfeden ve yaşadığı toplumun dayattığı kuralları reddeden bir kızın öyküsünün anlatıldığı film sıradanlığa, çeşitsizliğe, dayatmalara eleştirel bir açıdan yaklaşmaya çalışsa da maalesef bu konuda çok başarılı olmamış.

Yönetmenliğini Neil Burger’ın üstlendiği filmin oyuncuları arasında Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Zoë Kravitz, Ansel Elgort, Miles Teller, Jai Courtney ve Maggie Q gibi isimler yer alıyor.

Ortanın altında oyunculuğun sergilendiği film konusunun özgünlüğü de düşünüldüğünde ne yazık ki tavsiye edebileceğim filmler arasında yer almıyor.

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir