Yüreğin Yetiyorsa Sayın Barlas

Ünlü ve büyük düşünür, her dönemin gazetecesi ve yorumcusu Mehmet Barlas dün yaşanan Ankara patlamasından sonra yine büyük bir “düşünür”lük örneği göstererek patlamayı şöyle yorumlamış:

“Ortadoğu’da bunlar her gün oluyor. Irak’ta 60, başka yerde 100 kişi mesela. Biz de Ortadoğu ülkesiyiz.”

Bu veciz cümleler ancak Mehmet Barlas gibi büyük (!) bir düşünürden çıkardı. Küçük Barlas da söyleyebilirdi bunu ama büyük, büyüklüğünü göstermiş.

95 kişinin yaşamını kahpece bir saldırıda yitirmesinin ardından söylenen bu sözler, “Alışın bunlara!” demektir. Dün sorduğumuz yazıda “Kılavuzumuz kim?” sorusunu sayın Barlas’a da sormak gerekli. “Kılavuzunuz kim sayın Barlas?”

Bu adice ve alçakça olay sonucunda verdiğiniz demeçlerle bu adice ve alçakça olaya “Biz Ortadoğu ülkesiyiz.” diyerek insanımızı alıştırmak ve bundan sonra da bu tür olaylar artabilir, düşüncesini vermek yerine; gerçek bir gazeteci gibi davranıp “Bu olay niçin oldu?” sorusunun cevabını vermeniz gerekirdi?

Bu cevabı ararken “Neden biz Ortadoğu bataklığına girdik ve Ortadoğulu olduk?” sorularının cevabını da aramanız ve bu soruları da yüreklice cevaplamanız gerekirdi?

Yoksa, milletin hafızasında zaten büyük (!) bir düşünür olarak kalmışken şimdi de milleti acıya, kana ve gözyaşıya alıştıran düşünür olarak kalacaksınız. Bizden söylemesi, senden cevaplaması.

Tabi, yüreğin yetiyorsa sayın Barlas!

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir