Zaman Çarkı

“Sonsuza dek yaşamak, hiç yaşlanmamak; ödül mü, yoksa ceza mı?” sorusunu zihne düşürmekle başlayan sürükleyici bir kurgu Zaman Çarkı.

zaman-çarkı

Yaşlanma düşüncesiyle kozmetik ürünlere binlerce lira para yatıran, birkaç yaş daha küçük görünmek uğruna bıçak altına yatmaktan korkmayan insanların hayallerinin gerçekleştiği bir yaşamın anlatıldığı Zaman Çarkı okuyucuya merak yüklü bir okuma sunuyor. Hollywood filmlerini aratmayan kurgusuyla tek solukta okunabilecek kitap 1600’lü yıllarda başlayıp gezegenler arası yolculuğun mümkün olduğu bilinmeyen bir gelecekte son buluyor.

Ya sizi bekleyen bir son olmasaydı…

Hayatındaki insanlar birer birer siliniyor. Kocaları, sevgilileri, ailesi ve arkadaşları yaşayıp ölüyor ama o hep aynı kalıyor. Sevdiklerini kaybederken hep çaresiz. İnsanlar onun neden sürekli genç göründüğünü merak ettiğinde ise yer değiştirmek zorunda. Tüm olasılıklar karşısında üç yüz yıl yaşamış biri olarak yanlış bir şey söylediği an, zaman çarkı tepetaklak olabilir.

Elise tıbbi bir mucize sonucu ebediyen genç kalacaktır. Hayatı üç yüz yıl önce başlamıştı. Versailles Sarayı’nda, 14. Louis’nin hükmettiği bir devirde. İlk kez her şeyi göze alıp sonsuz gençliğinin sırrını, sevdiği adamla paylaşmaya karar verdiğinde bu isteğinin neden olacağı tehlikeleri (hem kendisi hem de tüm dünya için) hayal bile edemez. Bilim bu duruma yanıt verecek bir seviyeye ulaştığında ancak birileri onun çaresizliğini görebilecek.

Sonsuza dek yaşamak ve hiç yaşlanmamak… Bir tek kırışıklık ve kırlaşmış saç için her şeyini vermeye hazırdır Elise. Yalnızca sıradışı bir kahramanın hikayesi değil aynı zamanda insanlığın en tutkulu arayışının büyüleyici bir keşfi. (Kitabın arka kapağı)

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir