Zeynep Cemali Öykü Yarışması

zeynep-cemali-öykü-yarışması

Öğrencilerimiz için birbirinden güzel ve değerli kitaplar hazırlayan ve bütün kitapları birbirinden güzel ve değerli olduğu için özellikle Türkçe öğretmenlerini de öğrencilerimiz için kitaplar aramak gibi büyük bir yükten kurtaran Günışığı Kitaplığı, öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarıp kendilerini özgürce ifade etmeleri ve edebiyatla olan ilişkilerini artırmak ve geleceğin öykücülerini keşfetmek için her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde ortaokul 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında hikaye yazma yarışması düzenleyecek.

Çocuk ve gençlik edebiyatına birbirinden güzel öyküler armağan eden Zeynep Cemali adına düzenlenen yarışmanın bu yıl beşincisi düzenleniyor. Yarışmanın teması “cesaret”, Zeynep Cemali’nin “Güzelce’de Bir Kaçak, Memo” adlı kitabının “Yüzlerindeki kararlılık gelecek günlerin muştusu gibiydi.” cümlesinden hareket edilerek tespit edilmiş. “Cesaret” temalı bu öykü yarışmasının son günü 20 Mayıs 2015.  Yarışmanın seçici kurulu ise Behçet Çelik, Neslihan Önderoğlu, Yalvaç Ural, Ayfer Gürdal Ünal ve Müren Beykan’dan oluşuyor.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere Zeynep Cemali seti ve sertifikaların yanında birinci öğrenciye tablet, ikinci öğrenciye cep telefonu, üçüncü öğrenciye ise dijital fotoğraf makinesi verilecek. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilerin öğretmenlerine Zeynep Cemali seti ve sertifika, okullarına ise 20 kitaptan oluşan Günışığı Kitaplığı seçkisi armağan edilecek.

Öğrencilerine edebiyat zevki tattırmak, onları yeni ufuklara yelken açtırmak ve en önemlisi de bu gök kubbede hoş bir seda bırakmaları için öğrencilerinizi bu yarışmaya katılmak için teşvik edebilirsiniz.

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir